Спеціальні потреби

Аббас хоче відвідати Сектор Гази та обіцяє не балотуватися на виборах президента


Палестинці вимагають примирення між провідними політичними силами автономії - Гамасом та Фатхом.
Палестинці вимагають примирення між провідними політичними силами автономії - Гамасом та Фатхом.

Президент Палестинської автономії Махмуд Аббас в знак примирення має намір відвідати Сектора Гази, який контролюється бойовиками організації Гамас. Аббас також в чергове заявив, що не буде брати участь в наступних виборах президента, дату яких ще не визначено.

Спілкуючись із членами партії Фатх у середу, Аббас заявив, що готовий відвідати Газу «хоч завтра», щоб покінчити із поділом Палестини на зони впливу Хамасу та уряду Аббаса, який контролює Західний берег. Палестина розділена вже чотири роки.

Аббас заявляє, що хоче сформувати уряд «незалежних національних лідерів» та провести парламентські і президентські вибори на Західному березі та в Секторі Гази «протягом шести місяців, або якнайскоріше».

Прем’єр-міністр контрольованої Гамасом території Ізмаїл Ганія у вівторок заявив, що запрошує Аббаса відвідати Сектор Гази для проведення «невідкладних» переговорів про об’єднання.

Ганія озвучив цю пропозицію в день, коли десятки тисяч палестинців одночасно провели мітинги в Секторі Гази та на Західному березі з закликами до примирення двох палестинських урядів.

Офіційний представник Гамасу Самі Абу Зурі привітав реакцію Аббаса на запрошення і заявив, що зробить необхідні приготування для прийому гостя. Втім, ані Гамас, ані Фатх не назвали орієнтовну дату можливого візиту. Президент Палестини не відвідував Сектора Гази з того часу, як Гамас вивів свої війська з даної території у 2007-му році.

Аббас також заявив членам Фатху, що він не буде балотуватись на наступний президентський термін. Його останній термін добіг кінця рік тому, з того часу Аббас відмовлявся призначити дату нових виборів.

Напередодні демонстрацій у четвер, Гамас та Фатх говорили про один одного як легітимні уряди. Попередні спроби арабських посередників примирити ці політичні сили щоразу зазнавали невдачі через небажання сторін відмовлятись від влади.

Деякі активісти із Сектора Гази, які виступають за примирення Фатху та Гамасу у середу вже вдруге зібрались біля університету Аль Азар. За повідомленнями очевидців, сили безпеки Гамасу оточили будівлю, щоб не дозволити мітингу перерости у вуличну акцію. Також повідомляється про побиття деяких активістів.

Фатх та Гамас мають протилежні рецепти вирішення ізраїльсько-палестинського конфлікту. Аббас виступає за мирне вирішення з обопільними поступками обох сторін. Натомість Гамас виступав проти перегорів і закликав до знищення Ізраїлю.

XS
SM
MD
LG