Спеціальні потреби

Редакційний коментар: Свобода совісті


Більшість із тих, хто сповідує ту чи іншу віру, шанують спільні цінності, включно з пошануванням гідності життя і опозиції до спотворення релігії для виправдання насильницьких актів, в тому числі і людовбивчих. Так заявив президент США Джордж Буш, виступаючи на міжконфесійній конференції діалогу, що відбулась недавно в Об’єднаних Націях.

Шістдесят років тому члени Генеральної Асамблеї ООН визнали, що люди поділяють фундаментальне право вільно обирати і сповідувати свою віру. Генасамблея визнала це право, схвалюючи Загальну декларацію прав людини. У цьому документі зафіксовано, що кожна людина має право вибирати релігію або міняти її, і право сповідувати свою віру приватно або публічно.

Президент Буш зазначив, що Сполучені Штати залишаються вірними цьому принципу, і визнають факт свободи совісті у формулюванні своєї зовнішньої політики:

«Ми рішуче заохочуємо нації усвідомлювати, що свобода совісті є основою здорового і оптимістичного суспільства. Ми не боїмося відстоювати права релігійних інакодумців і віруючими, які сповідують свою віру навіть у таких середовищах, де вона небажана».

Джордж Буш додав, що протягом восьми років його президентства, він бачив, як «свобода і віра можуть піднести життя і повести світ у напрямку миру». Він висловив вдячність країнам, які беруть участь у міжконфесійному діалозі в ООН. «Шляхом діалогу – підкреслив він – ми можемо наблизити той день, коли будуть вислухані наші молитви за свободу і мир».

XS
SM
MD
LG