Спеціальні потреби

Український радіоефір чекають змiни?


У Сполучених Штатах днями пройшла Всесвітня виставка технічно-програмного ноу-гау для засобів масової інформації. Найбільшу увагу до себе привернув новий стандарт «HD-Radio», який дозволяє збільшити кількість каналів мовлення на одній і тій же частоті від одного до трьох, до того ж аналогову якість передавання перевести у цифрову. Серед 110-ти тисяч учасників, які приїхали перейняти досвід передових технологій, були і українці. А радіомовна компанія «Радіо-Одеса» навіть має намір випробувати новинку на собі. Про це Андрiй Годованець розмовляв з її директором - Станіславом Кисельовим, який був гостем нашої студії.

АГ: Насамперед, скажіть, що нового і цікавого ви там побачили, що можна було б застосувати в українських ЗМІ?

CК: Цього року були представлені два нових – абсолютно нових – стандарти цифрового радіомовлення: це стандарт DRM, тобто Digital Radio Mondial і стандарт HD-Radio, які дозволяють використовувати існуючі мовні можливості в Україні для того, щоби підвищити покриття сигналом України і збільшити кількість послуг, які ми можемо – ми як мовники - можемо надавати нашим слухачам.

АГ: Я знаю, що ваша компанія вже винесла з цієї виставки кілька домовленостей і ви напевно маєте намір запроваджувати ці технології в Україні?

СК: Так, ми маємо домовленість з американською компанією Harris для того, щоби цього чи наступного року провести тестування їх цифрових радіопередавачів на нашій українській території і ми будемо зустрічатись і в Києві на різних виставках і в Америці, звичайно, і ми вже купуємо багато обладнання у Сполучених Штатах і зараз це буде можливість купувати сучасне цифрове обладнання для того, щоби впроваджувати новітні цифрові технології в Україні.

АГ: А як насамперед люди відчують ці новітні технології на собі?

СК: Зараз така ситуація в Україні, що коли вже традиційне мовлення воно вже є і воно є в FM діапазоні, наприклад, у великих містах тільки, а малесенькі містечка чи селища вони не мають доступу до якісного мовлення. І ми зможемо дуже швидко – в обмежений, дуже обмежений термін, - зможемо покрити сто відсотків території України якісним цифровим сигналом завдяки цим двом новим стандартам – DRM і HD-Radio, тобто це відчує кожна українська родина.

АГ: А який зараз сьoгодні відсоток людей в Україні мають нагоду слухати радіо?

СК: Зараз якісне радіо FM мовлення приймають 30% – максимум 40% населення України. Інші люди можуть дивитись дві чи три програми телебачення чи слухати дуже нечислеnні програми на середніх хвилях.

АГ: І як швидко все ж цього можна очікувати?

СК: Я думаю, що з точки зору розвитку сучасних технологій, як ми можемо це бачити і у Сполучених Штатах, і у Росії, і у Китаї – це буде два чи три роки я думаю максимум, коли наші громадяни зможуть відчути на сoбi вплив цих новітніх сучасних технологій радіомовлення.

АГ: А чи не будуть ці ноу-гау протирічити правилам чи принципам, законам про засоби масової інформації і, звичайно, як на це може відреагувати Національна рада з питань телебачення та радіомовлення?

СК: Розумієте, зараз ми живемо в дуже цікавий час, і зараз, коли мене запитують тут, в першу чергу, в Америці, які наслідки помаранчевої революції ми відчуваємо на собі, я завжди кажу, що це можливість нам як простим рядовим бізнесменам, рядовим мовникам, провінційним навіть мовникам – ми не столичні жителі, - впливати на чинне законодавство, тобто зараз ми будемо пропонувати, які зміни треба вносити до закону про телебачення і радіомовлення, тобто пропонувати нові стандарти мовлення, які ми мали можливість побачити і послухати тут в Америці. І за це ми насправді вдячні нашій революції, яка відбулась в Україні.

АГ: А які є гарантії, що пропоновані вами стандарти пройдуть?

СК: Я думаю, що це майже 100 відсотків на сьогоднішній день.

XS
SM
MD
LG