Спеціальні потреби

Ющенко відвідує Польщу


Київ - 11 квiтня. Президент Віктор Ющенко цими днями перебуває у Польщі. Там він має відкрити Рік України та провести ряд двосторонніх зустрічей.

Наступним закордонним візитом українського президента після Вашингтону став візит до Варшави. Польща - давній і визнаний стратегічний партнер України. Відкриття там Року України Ющенко називає значимим гуманітарним проектом, який дозволить полякам краще зрозуміти українців.

Ющенко вже зустрівся зі своїм колегою Александром Кваснєвським, спочатку віч-на-віч, а потім у більш широкому колі. Як він сказав пiсля закінчення зустрічі, на ній йшлося про проблему кордонів, де зараз вибудовуються кілометрові черги, про газовий консорціум та ГУУАМ. Ющенко запросив поляків взяти участь у черговому засіданні цієї регіональної міждержавної організації, неформальним лідером якої вважають Україну. Також йшлося і про нафтопровід Одеса-Броди. Україна хоче звершення цього проекту і пропонує провести необхідні консультації і з іншими країнами з цього приводу. Президент Кваснєвський каже, що його країна зацікавлена у тому, аби каспійська нафта цим шляхом йшла до Європи, однак раніше він не бачив політичної волі, яка би гарантувала такий шлях.

Ющенко також має зустрітися із польським прем`єром Мареком Белькою, з яким докладніше говоритиме про нафтопровiд Одеса-Броди та спікером Владзіміжем Цімошевічем.

Олександру Кваснєвському Ющенко подякував за активну роль у врегулюванні політичної кризи в Україні під час помаранчевої революції.

Також Ющенко вшанував пам`ять папи Івана Павла Другого біля пам`ятного хреста на варшавській площі Пілсудського та заявив, що дуже шкодує через те, що не встиг поспілкуватися із папою. Він відзначив особливу роль молитов покійного понтифіка за Україну.

У Польщі український президент буде два дні. Окрім зустрічей з політиками він збирається поспілкуватися і з польськими студентами, прочитавши лекцію у Варшавському університеті.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG