Спеціальні потреби

Ющенко вiдвiдав Чикаго


Чикаго - 5 квiтня. Президент України Віктор Ющенко, під час своїх відвідин Чикаго вчора вранці, мав зустріч з американськими бізнесменами, а у понеділок ввечорі виступив перед Чиказькою радою з міжнародних відносин та зустрiвся з мiсцевою українською громадою, до речі, однією з найбiльших у США.

На зустрiч з місцевими українцями Віктор Ющенко запізнився рівно на дві години. Однак півтори тисячі людей, що зібралися в Бенкетному залі в одному з найпрестижніших готелів Чикаго, чекали з нетерпінням і вітали українського президента з ентузіязмом. Чикаго – рідне місто Катерини Чумаченко-Ющенко, і тому візит першої української пари до міста був особливим. Пару представив мер Чикаго.

Українські громадяни міста голосували на минулих виборах президента України чи не найактивніше з усіх українських скупчень у США. Назбирали, за даними комітету «Вибори-2004», понад 400 тисяч доларів на підтримку помаранчевої революції. Вони організовували також акції протесту в самому Чикаго та масово їхали до Вашингтона.

Вiктор Ющенко подякував чиказькiй громаді за підтримку і закликав як українців, так і американців їхати в Україну допомагати розбудовувати нову державу:

«Це унікальна честь. Ви як бізнесмени повинні бути в Україні. Це – та робота, яку треба вже робити».

До заклику чоловіка приєдналась i дружина президента, якій організатори не запланували часу для виступу. Однак перша леді сама вийшла на трибуну:

«Тепер, ми дуже хочемо закликати вас, щоб нам допомагати в майбутньому. Кожен з вас може помогти Україні у своєму способі. Ми дуже запрошуємо». Вiктор Ющенко також розповів присутнім, що його уряд працює над скасуванням віз для американських громадян, які бажають відвідати Україну. Це повідомлення викликало особливу реакцію присутніх, адже діаспора багато років домагається цього. І хоча настрій після зустрічі з президентом України у присутніх був піднесений, деякі українські громадяни-жителi Чикаго кажуть, що люди, які контролювали розподіл квитків на зустрiч забули про людей, які зробили свій внесок у перемогу Вiктора Ющенка.

Говорять голова i заступник голови Громадського комiтету «Вибори-2004» Юрiй Мельник та Ярослав Загайський:

- «Це дуже прикро і вразило нас це, що нас просто хочуть не побачити, що ми існуємо, а здобутки українського Чикаго приписати людям, які, практично, продрімали всю революцію, зовсім не були готові до неї».

-

«Всі ті, стовідсотково всі ті, хто голосував за Ющенка, це – 4417 чоловік не отримали жодного місця в цьому залі. Офіційно консул і його команда і деякі тут з місцевих управителів скандально обійшли їх».

Група громадян України передала президентові Ющенку листа з проханням усунути з посади консула України в Чикаго пана Базилевського.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG