Спеціальні потреби

Нова влада конфлiктує з київською мерiєю - 2005-03-30


Київ - 30 березня. Все більше скандалів розгортаєтсья у столиці України. Ще не вщухли пристрасті довкола передачi у приватну власність заповідних земель у Пущі-Водиці, як подібний скандал почав розгортатися довкола лісів Феофанії та ряду елітних районів у центрі столиці. Все це вiдбувається на фоні напруження між мером міста і новою українською владою.

Центром помаранчевої Україну була столиця – Київ. Однак після зміни влади в країні громадська активність в столиці залишаєтсья досить високою. Тепер кияни все частіше нарікають на стару київську владу. Відразу після Майдану тут розгорнувся земельний скандал, що вже відомий на всю країну. Територію заповідника Пущі-Водиці порізали на шматки і передали у приватну власність відомим політикам – серед яких Шуфрич, Гавриш, Богатирьов, та депутатам київської міськради. Шматки були чималенькі – по кілька гектарів.

Тепер партія зелених заявляє, що подібне зробили із лісами Феофанії. Там ніби то будують парк, але ведуть всі необхідні для приватного містечка комунікації, за приватний кошт. Зелені кажуть, що Київрада, очолювана Олександром Омельченком, вже також виділила землю приватним особам і тут. Київська влада цю ситуацію коментувати відмовляється, хоч рішення про передачу земель у Пущі міські депутати були змушені скасувати під тиском громадськості.

Не менш проблемна ситуація і в центрі міста. Його мешканці нарікають, що їх силоміць виселяють із будинків, де вони живуть від народження, під приводом капремонтів, але врешті переселяють на околиці. Говорить мешканка Печерська Галина:

«Печерськ нині нагадує Америку 200 років тому. Інвестори хапаючть будь-який шматок землі, а місцевих мешканців як аборигенів виганяють у резервації. Чому ми, люди які прожили тут більшу частину свого життя, моємо позбутися свого майна»?

Тим часом по всьому місту йде тотальна забудова. Навіть у спальних районах не залишається місця не тільки для парків, але й для садочків та шкіль. Все йде під комерційну забудову. Часто новобудови виростають, не дивлячись на заборону відповідних геологічних служб. Зокрема, на Дніпровських кручах, які раніше вважалися непридатними для забудови вже виріс п`ятнадцятиповерховий елітний готель. Подібну будівлю збираються звести і в районі Кловського узвозу. Тамтешні мешканці бояться, що це просто зруйнує їх будинки і створили спеціальний громадський комітет захисту. Вони твердять, що столична влада діє із порушенням норм закону:

«Є підлог документів, про що ми звернулися до відділ міліції. На сьогодні немає жодного цільового документу – ця земельна ділянка присвячена не для будівництва, але будівництво вже розпочато».

Все це відбувається на фоні політичного загострення у стосунках мера та близьких до президента груп. Перші довибори до міськради у Києві експерти назвали найбруднішими, хоч вони і відбувалися і після помаранчевої революції. Кандидата від Нашої України Головатенка за кілька днів до виборів зняли рішенням суду, і лише за день поновили. Потім суд скасував його перемогу, а сам Головатенко пообіцяв теж шукати правди у суді. Нашоукраїнці із парламентської трибуни звинуватили в організації свавілля в місті особисто мера Омельченка і заявили, що вони з розумінням поставляться до ініціатив киян з цього приводу. В місті все частіше починають говорити про те, що незабаром влада може змінитися і в Києві.

XS
SM
MD
LG