Спеціальні потреби

Ющенка хочуть побачити в Конгресi США - 2005-03-16


Вашингтон - 16 березня. Два впливові американські законодавці звернулися до спікера Палати представників США Деннiса Гастерта із закликом запросити президента Ющенка виступити, під час його візиту до США на початку квітня, перед членами обох палат Конгресу.

Заклик міститься в листі, який спікеру направили співголова американської Гельсінської комісії конгресмен Крiс Смiт та інший впливоий законодавець Бенджамiн Кардiн. У листі конгресмени згадують слова президента Буша на нещодавньому саміті НАТО в Брюсселі, де говорячи про Віктора Ющенка, він сказав про честь познайомитися з людиною, яка «щойно очолила революцію, мирну революцію, підгрунтям якої служили такі же вартості, якими i ми дорожимо».

Два конгресмени, які нещодавно побували в Україні, також згадали про те, наскільки враженими вони були зустрічами з новими українськими міністрами та їх відданістю демократичним та економічним реформам.

Смiт i Кардiн крім цього наголосили, що помаранчева революція, яку очолив Віктор Ющенко, може мати далекосяжні впливи на події також поза межами України, включно з подіями в Росії, Білорусі та інших пост-радянських країнах. Щобільше, пишуть вони, ця революція надихнула людей скрізь у світі, які прагнуть свободи та демократії. Тому, підсумовують конгресмени, виступ президента Ющенка на спільній законодавчій сесії міг би послужити потужним сигналом того, що Конгрес підтримує не лише Україну, а що він відданий принципам свободи та демократії в усьому світі.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG