Спеціальні потреби

Нова українська влада має пропозицiї для бiзнесу - 2005-03-11


Київ - 11 березня. Сьогодні президент, прем`єр-міністр України та економічний блок уряду зустрічалися із представниками великого українського бізнесу. На цій зустрічі Віктор Ющенко заявив про нові правила гри між державою та бізнесом. Натомість Юлія Тимошенко пообіцяла подумати про суттєве зниження податків.

Кілька сотень представників великого бізнесу прийшли на зустріч з новим керівництвом держави. Про своє бажання зустрітися і обговорити нові економічні реалії бізнесмени висловлювали вже давно. Відповідний форум назвали досить промовисто -- “Бізнес і держава - партнери”.

Головні тези президента – держава створить рівні умови для всіх бізнесменів, незалежно від їх політичної орiєнтації. Всі цькування біло-блакитних, тобто прихильників Вiктора Януковича, прем`єр-міністр Тимошенко пообіцяла припинити вже за кілька днів. Вона каже, що добре знає, що таке політичні переслідування, і зробить все, аби в Україні цього більше не було.

Віктор Ющенко каже, що держава готова сприяти бізнесу. Зокрема, президент обіцяє максимально спростити процес реєстрації підприємців. За два-три тижні така система може почати діяти. Ющенко нарікає, що у Молдові відкрити підприємство можна за півтори години, тоді як в Україні для цього треба 15 місяців.

А для того, аби молоді бізнесмени стали на ноги президент пропонує розглянути варіант, аби перші три роки вони взагалі не платили податків.

Суттєво знизити податковий прес готова і Юлія Тимошенко. Вона каже, що думає над повною ліквідацією податку на додану вартість, який зараз складає 20% і сплачується практично з усіх товарів. Можливо, ліквідують також і податок на фонд праці, а податок на реалізацію знизять до 7-10%. Все це можливо у разі детінізації економіки – переконана Тимошенко.

Віктор Ющенко також наголосив, що у відповідь на ініціативи уряду бізнес має припинити працювати у тіні, і попросив більше не давати жодних хабарів чиновникам.

Серед інших важливих заяв, що прозвучали на форумі - вже за два дні Україна скасує в`їзні візи для громадян ЄС. У відповідь українська влада сподівається, що без віз в Європу зможуть їздити українськи студенти, журналісти та митці.

XS
SM
MD
LG