Спеціальні потреби

Черговий розподіл портфелів, тепер у парламенті - 2005-03-04


Київ - 3 березня. Український парламент сьогодні припинив депутатські повноваження 12 законодавцiв, які зайняли посади у виконавчій владі. Між тим нині в уряді деякі міністри та губернатори зберігають за собою парламентські мандати, що створює певну проблему в роботі Верховної Ради.

Раніше колишні опозиціонери постійно дорікали представникам влади таким порушення конституції, як сумісництво депутатського мандату із посадою у виконавчій владі. Ставши владою, ці ж колишні опозиціонери самі ж порушують українські закони. Аби побороти таке явище у власному урядi прем`єр-міністр Юлiя Тимошенко продемонструвала досить жорстку позицію. Вона оголосила, що відтепер в будівлю Кабміну пускатимуть лише по міністерським посвідченням, але ці посвідчення вона видала лише тим міністрам, хто склав з себе депутатські повноваження.

Далі суміщують посади 27 посадовців, і це може стати проблемою для парламенту. Найперше, поки що невідома доля місця в президії, адже держсекретар Олександр Зінченко номінально є ще й заступником голови ВР. Депутати кажуть, що це нонсенс, але приступити до виборів нового заступника не можуть. Представник Нашої України Ігор Гринів каже, що потрібно ділити всі посади, звільнені у парламенті, шляхом переговорів і вироблення одного принципу.

«Я думаю, що це так само переговорний процес і якщо хтось визначиться хто це, то на цьому насправді переговори закінчаться».

Подейкують, що від Нашої України на віце-спікерське крісло може претендувати Юрій Костенко, однак після його конфлікту зі спікером Литвином щодо назви партії, деякі політики почали натякати, що у президії не повинно бути конфліктів. Валерій Пустовойтенко, НДП:

«Я думаю, що сьогодні на крісло віце-спікера повинна прийти людина, яка буде допомагати голові Верховної Ради Володимиру Литвину».

Нині ще не оформлена парламентська опозиція хоче собі керівництво комітетами, і твердить, що це пообіцяв забезпечити президент Ющенко. Валерій Коновалюк, фракція Регіонів:

«Сам Віктор Ющенко пропонував, щоб опозиція мала певні посади, певні інструменти для контролю над владою і питання комітетів, воно чітко формулювалось стосовно можливості опозиції діяти в парламенті. Тому три комітети головних: свобода слова, боротьби з корупцією-злочинністю і з питань бюджету – це повинна мати опозиція».

Сам Коновалюк може претендувати на бюджетний комітет, однак його голова Петро Порошенко мандат не поклав і суміщає цю посаду із секретарством в РНБО. А СДПУ(о) хоче собі комітету Миколи Томенка. Говорить Леонід Кравчук:

«Якщо говорити про нашу фракцію, то - і фактично, і логічно – наша фракція найбільше має право, - я свідомо кажу таке слово - на комітет свободи слова, тому що колись раніше цей комітет очолював Зінченко за квотою нашої фракції - він заступник голови Верховної Ради за квотою нашої фракції - я думаю, наші колеги зрозуміють наше бажання і наше право».

Останнім часом у кулуарах все частіше стали говорити про те, що такий переділ портфелів може перерости ледь не у портфельну революцію, жертвою якої може стати вся парламентська президія. Однак депутати кажуть, що за рік до виборів ніхто не хоче серйозної політичної кризи, яка може розгорітися у разі претензій на крісло Володимира Литвина.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG