Спеціальні потреби

До США прибули черговi учасники програми «Вiдкритий свiт» - 2005-03-03


Київ - 3 березня. Програма «Відкритий світ» надає можливість новим політичним та громадським лідерам дізнатися про демократичні процеси та розвиток вільного підприємництва в Сполучених Штатах. Щойно до Вашингтона прибула чергова група учасників цієї програми з України.

До Сполучених Штатів прибула велика група учасників програми “Відкритий світ” з України. Серед них - журналісти, представники недержавних та громадських організацій, викладачі, юристи. Десять днів вони проведуть у різних містах США, знайомлячись із розвитком недержавних організацій, преси та виборчими процесами. Програма "Відкритий світ" була заснована Конгресом шість років тому. Але на Україну її поширили в 2003. Експерт Лабораторії законодавчих ініціатив з Києва Анжела Євгеньєва в Україні спеціалізується у виборчому законодавстві. У неї десятки публікацій на цю тему, зокрема й порівняльний аналіз різних виборчих систем. В Сполучених Штатах вона хоче ближче познайомитися з тим, про що, як правило, не пишуть в газетах:

«Література нам дає доступ до інформації – як відбуваються вибори. Часом ми маємо доступ до інформації в ЗМІ – відбулися вибори, ось такі-то резульати. Але технічні питання, зокрема як відбуваєсться електронне голосування [це те, чого в Україні поки що взагалі немає]. Ставлення людей до виборів – наскільки вони вмотивовано йдуть і переконано на голосування – такі речі, як правило в ЗМІ не висвітлюються. Тому що це надто дрібні і специфічні питання, які не цікавлять суспільство загалом. Безпосередні контакти з людьми і організаціями, які причетні до організациії виборів, допоможуть нам краще зрозуміти, як відбуваються вибори в США і можливо щось перенести сюди.

Анжела Євгеньєва, як і більшість учасників програми, ніколи не була в США. Це одна із умов конкурсу, який проводили організатори. Відбір кандидатів проводився за участю українських урядових організацій та американських дипломатів у Києві.

Програма “Відкритий світ” фінансуєтся урядом Сполучених Штатів. Але матеріальну допомогу надають і приватні бізнеси. Віце-президент нафтової компанії ТНК ВР – Україна Юлія Семенко переконана, що такі обміни в перспективі дадуть віддачу:

«Якщо люди, з якими ми спілкуємося з органів влади будь-яких рівнів, ознайомляться з сучасними технологіями, тими підходами, які використовуються урядом США, нам буде простіше говорити з ними однією спільною мовою. Ми будемо запроваджувати нові технології, вони будуть володіти новими підходами – нам просто буде легше порозумітися».

Прийматимуть учасників – партнерські організації . Вони планують та координують зустрічі, організовують для гостей побут і розваги, а також готують культурну та соціальну програми. Більшість українських делегатів проживатимуть в американських сім`ях, що допоможе американцям й українцям дізнатися більше про кожну з країн.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG