Спеціальні потреби

Український уряд намагається поповнити держбюджет - 2005-03-02


Київ - 2 березня. Український уряд шукає нових джерел поповнення державного бюджету. Сьогодні прем’єр-міністр Юлiя Тимошенко оголосила про важливі зміни на ринку ліків, початок перевірок держпідприємств і підготовку до нового продажу комбінату «Криворіжсталь».

Урядовці вважають, що боротьба із контрабандою дала очікувані результати. Зокрема у лютому план надходжень до бюджету перевиконано на майже 400 мільйонів гривень. Як заявила голова Кабміну Юлія Тимошенко, практично втричі більше сплачено податку на імпорт. Вона оголосила про нові кроки уряду – зокрема у галузі торгівлі ліками. По-перше, скасовано результати всіх тендерів із закупівлі медпрепаратів за державні гроші, які проводив попередній уряд. З`ясувалося, що ціни на них були на 20-40% вище від ринкових. Та й закуповували не найефективніші препарати. Уряд прийняв рішення провести нові відкриті конкурси. А ще в Україні створять мережу державних аптек, в яких ліки продаватимуть без значних торгових націнок. Урядовці прогнозують, що завдяки цьому ціни на медпрепарати до кінця року вдасться значно знизити.

Ще одне джерело додаткових надходженнь в бюджет – державні монополії. Кабінет Міністрів України на засіданні затвердив список із 29 підприємств, фінансово-господарська діяльність яких підлягає перевірці найближчим часом. До переліку входять стратегічні об`єкти - “Нафтогаз України”, “Укренерго”, “Укрзалізниця”, “Укрпошта”, “Укртелеком”. За словами Тимошенко, вже сформовані міжвідомчі “команди” з проведення аудиту, основним завданням яких буде аналіз використання бюджетних коштів:

«Кожна така монополія, кожне таке підприємство стратегічного значення буде глибоко перевірене на законність роботи, на використання бюджетних коштів для тіньових схем. Мета наша – знайти, де проходить витікання і як повернути суттєві надходження від роботи монополій».

Ще одним із джерел поповення бюджету може стати «Криворіжсталь». Зараз вже очевидно, що в разі його повернення до державної власності, підприємство знову виставлять на продаж. Втім яким довгим буде список підприємств, законність продажу яких переглядатимуть – залишається загадкою.

Як сказала Юлiя Тимошенко, «стартували всі процеси по підготовці нового конкурсу на реалізацію такого об`єкту як Криворіжський меткомбінат. Все йде в рамках закону і говорити зараз про якусь кількість або назви підприємств абсолютно недоцільно».

Керівник уряду заявляє, що найближчими днями буде призначено нових керівників митниці і податкової. А от із пошуком менеджерів держпідприємств поки що є проблеми. Їх обіцяли відбирати на конкурсній основі. Але, як каже Тимошенко, ніхто до таких відкритих процедур не звик.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG