Спеціальні потреби

Тимошенко обiцяє економiчну мiнi-революцiю - 2005-02-28


Київ - 28 лютого. Економічну мiнi-революцію обіцяє Україні прем`єр-міністр Юлія Тимошенко. Йдеться про радикальне зменшення мита на товари широкого вжитку, що ввозяться із-за кордону. Це один із наслідків наради прем`єра з українськими імпортерами.

Міні-революція від Тимошенко: ставки мита на деякі товари, що ввозяться в Україну із-за кордону, уряд зменшить у 100 разів. Суттєве скорочення ввізного податку очікується на всі види товарів широкого вжитку. Минулого тижня на нараді урядовців з імпортерами українські бізнесмени скаржилися, що платити мито – це для них непосильне завдання, адже часом його розмір сягає половини вартості товару. Відтак підприємцям вигідніше платити хабарі митникам. В результаті бюджет недоотримує кошти. Тимошенко всі ці скарги уважно слухала і нотувала. Тепер прем`єр-міністр обіцяє, ставки не будуть перевищувати 12-ти відсотків від вартості товарів, а в деяких групах вони знизяться до двох відсотків. Від цього виграють не лише імпортери, але й всі українці, бо ціни на ринках та в магазинах можуть суттєво знизитися – переконана Тимошенко.

«Це призведе до суттєвого зменшення цін на товари народного споживання на території України. Тобто це рішення буде позитвним не тільки для імпортерів товарів в Україну, але й для всіх без виключення споживачів».

За оцінками експертів, головною рушійною силою помаранчевої революції були предсавтники дрібного та середнього бізнесу. Однак, після перемоги помаранчевих, корупцію на кордонах вирішили подолати, а підприємці опинилися в ситуації, коли вони не могли сплатити податки, які для них виявилися непосильними. Зараз бізнес сподівається, що нова влада забезпечить чітки правила гри.

Юлія Тимошенко каже, що розуміє проблему, адже на кордонах зібралося чимало нерозмитнених партій товарів. Вже у вiвторок уряд терміново ініціює розгляд питання про нові ставки митних зборів. Таким кроком прем`єр ще й виконує стратегічне завдання президента. Нові ставки відповідатимуть тарифам Світової організації торгівлі – каже Тимошенко.

До того ж такий крок суттєво зменшить корупцію на митниці та щонайменше вдвічі збільшить надходження до бюджету – обіцяють урядовці.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG