Спеціальні потреби

Голова Фонду держмайна про (ре)приватизацiю - 2005-02-22


Київ - 22 лютого. Масової реприватизації в Україні не буде, оскільки це лише погіршить ситуацію на інвестиційному ринку, вважає голова Фонду держмайна Михайло Чечетов. В той же час він обіцяє, що до березня уряд підготує нову програму приватизації, розраховану на 3 роки. Програма буде максимально прозора і відкриє нові можливості як для вітчизняних, так і для зарубіжних інвесторів.

Поновлення приватизаційних процесів в Україні відбудеться найближчим часом -- наприкінці лютого або на початку березня. Все залежить лише від згоди уряду, каже голова Фонду держмайна Михайло Чечетов. Поки що ідуть постійні консультації між Фондом та Кабміном. ФДМУ, згідно із задумом уряду, у майбутньому має посилити управлінську функцію та скласти реєстри державної і комунальної власності. Крім того уряд активно працює над програмою приватизації -- Законом про управління державною власністю і урядовою підпрограмою з гучною назвою “Власність народу”. На відміну від попередніх років Кабмін вирішив змінити деякі положення приватизаційної програми. Чечетов наголошує, що тепер інвесторам відкривається більше можливостей:

«Я хочу сказати буквально два-три ключові моменти. По-перше, ми відходимо від промислового інвестора. Тобто будуть відкриті широкі шлюзи для максимальної конкуренції на приватизаційному ринку у випадку проведення конкурсів. Максимально відкриваються шлюзи для інвесторів з далекого, ближнього зарубіжжя, національних і тому подібне».

Проте голова Фонду держмайна підкреслює, що основним завданням Кабміну на сьогодні є підвищення ефективності державних підприємств, з тим щоб держава нарешті могла гідно конкурувати із приватним сектором. В уряді зараз обговорюють кандидатури топ-менеджерів, яких можна б було запросити на державні підприємства та фінансово заохотити. Питання реприватизації поки що вивчаються, проте Чечетов каже, що масової реприватизації в Україні ніколи не буде, бо це негативно вплине на інвестиційний ринок. Скільки підприємств буде реприватизовано, голова Фонду держмайна казати відмовляється, посилаючись на те, що через розголос ці підприємства вже зараз можуть потрапити до фінансової прірви:

«Я не готовий говорити в десятках, чи про порядок цифр; припустимо, це буде два об`єкти, три і далі, оскільки чим більше підприємств будуть задіяні у реверсному механізмі повернення, тим негативніше це буде для інвестиційного ринку України. Тому я думаю те, про що говорив президент -- він як політик, як державний лідер, як людина, яка знає ціну тим процесам, що відбуваються; він розуміє, що переважна більшість відбулась у правовому полі, але у тих випадках, де були порушення, то по ним треба через суд провести процедурний момент».

Що стосується “Криворіжсталі”, то поки що не відомо, якою буде подальша доля цього підприємства. Наскільки доцільним є повернення його державі чи виставлення на черговий конкурс, має вирішувати спеціальна робоча група, до складу якої входять представники Міністерства економіки, Міністерства фінансів та Фонду держмайна України. У будь-якому разі Михайло Чечетов наголошує, що процес реприватизації має відбуватись цивілізовано, у межах закону, а власникам підприємств має бути виплачена компенсація.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG