Спеціальні потреби

Віктор Ющенко заявляє про  необхiднiсть реформи судової влади - 2005-02-09


Київ - 9 лютого. Президент Віктор Ющенко заявив про свій намір реформувати судову систему в Україні. Про це він заявив, зустрічаючись із головами Верховного, Конституційного та Вищого господарського суду України. На зустрічі президент поділився своїми враженнями від побаченого у Коростенській колонії.

Під час поїздки до Житомира, під час якої президент представив нового губернатора області Павла Жебрівського, Віктор Ющенко вирішив змінити раніше передбачений маршрут і скерував свій кортеж до колонії у місті Коростень. Там утримується майже півтори тисячі людей, які скоїли повторні злочини.

Поспілкувавшись з адміністрацією, Ющенко вирішив поговорити із в`язнями, які відразу пожалілися новому президенту на умови свого перебування в колонії. Зокрема, люди нарікали на недостатнє освітлення, жахливі побутові умови, які роблять неможливим дотримання норм особистої гігієни, та приниження з боку адміністрації. Також вони просили президента України сприяти скасуванню обмежень на передачі від родичів та на кількість дозволених побачень.

Всі ці факти Ющенко доручив вивчити і виправити, а щодо ситуації в українських в`язницях він збирається поговорити із керівництвом державного департаменту України з питань виконання покарань. Його нині очолює давній товариш Леоніда Кучми Володимир Льовочкін.

А вже сьогодні Віктор Ющенко поговорив про ситуацію у в`язницях із трьома головними суддями України – Василем Маляренком, Миколою Саливоном та Дмитром Притикою. Суддям він сказав, що пенетенцiарна система Україна не відповідає європейським нормам, і що спочатку необхідно хоча б вирішити проблему захворювання в`язнів на туберкульоз.

Судді також висловилися за те, аби переглянути систему покарань. На їх думку, людина не має сидіти у в`язниці за нетяжкі злочини.

Однак головною темою зустрічі президента із суддями була ситуація в українських судах. Ющенко заявив, що вони мають подбати про те, аби повернути судам незалежність та повагу людей. Задля цього президент збирається провести судову реформу.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG