Спеціальні потреби

Київ розчарований iнiцiативами Брюсселя i не схвалює планiв СНД - 2005-02-01


Київ - 1 лютого. Український уряд стримано відреагував на останні ініціативи ЄС скорегувати двосторонні відносини. Зовнішньополітичне відомство розчароване тим, що не отримало сигналу про можливість набуття повноправного членства в Євросоюзі у перспективі. Український МЗС також виступив із критикою деяких ініціатив в рамках Співдружності Незалежних Держав.

Українське зовнішньополітичне відомство висловило першу реакцію на ініціативи зближення ЄС з Україною. Напередодні у Брюсселі міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу схвалили доповнення до Плану дій Україна-ЄС, який, як очікується, повинен вивести корективи у відносини України з Євросоюзом. Мова йде про активізацію торговельних відносин, зокрема, створення зони вільної торгівлі Україна-ЄС. Єврокомісія може сприяти у наданні українській економіці статусу ринкової та процесу вступу України до Світової організації торгівлі. Голова прес-служби МЗС Маркіян Лубківський заявив, що пропозиції вивчають, але перше знайомство із змістом викликало стриману реакцію:

«Перший аналіз показує, що наша оцінка є далекою від ейфорії. Головним є те, що ЄС мав би заявити про відкритість для України відповідно до своїх статутних документів. Є також низка інших зауважень і пропозицій, які зараз перебувають у робочому варіанті. У нас триває діалог із колегами з ЄС і сподіваємося, що ми прийдемо до спільного знаменника».

Лубківський сподівається, що до зауважень української сторони прислухаються. І узгоджена позиція буде знайдена на засіданні Ради Україна-ЄС, яке відбудеться 21 лютого.

В той же час українське зовнішньополітичне відомство виступило проти деяких ініціатив в рамках СНД. Зокрема негативну реакцію в МЗС викликала ідея створення постійнодіючої Ради безпеки Співдружності. Така можливість обговорюється нині у Москві. За словами Лубківського, такий орган пропонувалося створити із керівників силових відомств держав - членів СНД, секретарів рад безпеки, міністрів закордонних справ:

«Ми виступаємо за підвищення ефективності цієї структури насамперед у її економічному вимірі. Тому ми з певним упередженням або застереженням ставимося до ініціатив у політичному блоці питань і гуманітарному».

Також делегація України утрималася від підтримки пропозиції Російської Федерації про створення Ради гуманітарного співробітництва СНД та підписання угоди про створення єдиного гуманітарного простору Співдружності.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG