Спеціальні потреби

Екс-Генпрокурор нарiкає на «полiтичнi переслiдування» - 2005-01-28


Київ – 27 сiчня. Колишній Генпрокурор Геннадiй Васильєв скаржиться на «політичні переслідування». Він заявляє також, що робив усе можливе для розслідування справи Гонгадзе та закликає притягти до відповідальності винних в отруєнні Ющенка. Його заяви прозвичали на прес-конференцiї у четвер.

Геннадія Васильєва збентежила велика кількість журналістів на прес-конференції, про що він сказав на її початку. Звичний до спілкування з пресою в Генпрокуратурі, куди доступ для засобів масової інформації обмежений, колишній Генпрокурор, як виглядає, був психологічно не готовий почути зливу “незручних” запитань.

Прес-конференцію він скликав, аби поскаржитись на нове керівництво Генпрокуратури. При новому начальстві, каже Васильєв, ріст злочинності пішов вгору, а в буфеті прокуратури, де він колись заборонив алкогольні напої, спиртне ллється рікою. Але головна претензія, яку екс-Генпрокурор Васильєв має до нинішнього Генпрокурора Піскуна – це кадрові чистки. Розправи мають виключно політичний характер, каже пан Васильєв, людей звільнюють без обгрунтувань, і торкнулися репресії насамперед “донецьких”. На прохання журналістів прокоментувати той факт, що й він свого часу чинив кадрові чистки, коли прийшов до прокуратури і привів туди свою команду, виходець з Донецька Васильєв заперечує:

«Относительно того, что привел “купу донецьких”. У мене є довідка – що стосується “донецьких”, у Генеральній прокуратурі – я не зрозумів, я не зрозумів – так от, що стосується “донецьких”, то в апараті Генеральної прокуратури їх 2,4%».

Розповідаючи про “репресії” щодо своїх кадрів, Геннадій Васильєв залишив без коментарів репліку одного з присутніх журналістів про те, що десятеро безпідставно звільнених ним самим співробітників Генпрокуратури нещодавно поновилися на роботі через суд. А на запитання про те, чи мають місце якісь репресії щодо його особи, екс-Генпрокурор Васильєв відповів запереченням.

Генпрокурор у відставці розповів присутнім, що недавно вступив до партії “Держава”. Він з осторогою ставиться до ідеї люстрації і критикує кадрові призначення Ющенка. Стосовно справи Гонгадзе, у блокуванні якої його звинувачували, то Васильєв усі звинувачення заперечує. Один з важливих свідків по справі, працівник правоохоронних сил Пукач, заарештований при Піскуні, був відпущений при Васильєві; однак Васильєв каже – він тут ні причому, Пукача звільнили за два тижні до його приходу в Генпрокуратуру. Та й загалом усі затримки з розкриттям резонансної справи Васильєв вважає виною Генпрокурора Піскуна, він же робив усе можливе для розкриття вбивства журналіста:

«Все робилося для того, щоб були встановлені злочинці, все, все робилося. Все можливе робилося. І що стосується заяв Піскуна відносно того, що йому відомі ті особи, які скоїли цей злочин, будь ласка, запитайте у нього, хто вони, і чому сьогодні вони не притягнуті до кримінальної відповідальності».

Щодо фальсифікацій у 2 турі виборів, то пан Васильєв підкреслив, що не міг реагувати на рішення Верховного Суду, оскільки пішов з посади до того, як це рішення було Генпрокуратурою отримане. А стосовно отруєння Ющенка, то колишній Генпрокурор, який заявляв – кандидат в президенти отруївся суші, тепер критикує Ющенка за готовність простити отруювачів і вимагає притягнення винних до відповідальності:

«Так не може бути! І я буду ставити питання щодо цієї справи, буду ставити питання щодо розслідування, остаточного розслідування цієї кримінальної справи»!

На прес-конференції один з журналістів запитав, скільки коштує годинник екс-Генпрокурора. Колись таке ж запитання поставили у Верховній Раді Генпрокуророві Піскуну. Геннадій Васильєв зробив широкий жест: запропонував подарувати журналістові свій годинник. Однак той погодився лише на обмін. В результаті з прес-конференції пан Васильєв пішов з годинником журналіста “Киевских ведомостей”, а журналіст – з годинником екс-Генерального прокурора.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG