Спеціальні потреби

Тимошенко впевнена, що стане прем`єром - 2005-01-27


Київ – 26 сiчня. Юлiя Тимошенко впевнена, що набере необхідну кiлькiсть голосів при затвердженні її прем`єр-міністром у Верховній Раді України. Про це лідерка БЮТ заявила інтервю російській газеті «Известия». А тим часом російська прокуратура заявляє, що кримінальна справа проти Юлiї Тимошенко залишається в силі.

Юлія Тимошенко, яку президент Віктор Ющенко, відлітаючи до Москви, призначив виконуючою обов`язки прем`єр-міністра, провела у середу першу нараду з членами уряду. Нарада тривала понад дві години, і на ній обговорювались невідкладні питання, що потребують нагального вирішення, зокрема фінансування бюджетних програм. Юлія Тимошенко не сумнівається в тому, що отримає схвалення Верховної Ради, необхідне для вступу на посаду прем`єра. Про це лідерка помаранчевої революції заявила в інтерв`ю, яке з`явилося в середу в російській газеті «Известия». “За мене буде багато голосів. Набагато більше, ніж належить за законом”, -- стверджує, відповідаючи на запитання кореспондента «Известий», Юлія Тимошенко. За її словами, прем`єрська посада її «аж ніяк не гіпнотизує», але зараз настав час розчистити те, що заважало Україні жити – необхідно вибудувати систему реформування. Як каже Тимошенко, у неї є спокуса взятись одразу за все. «Однак починати треба з того, що моментально дасть людям відчути: влада змінилася, вони можуть отримати роботу, нормально заробляти, позбутися корупції», -- підкреслила кандидат на глава уряду, висловивши впевненість, що здатна впоратися з такими завданнями.

А тим часом Головна військова прокуратура Росії заявляє, що постанова про арешт Тимошенко залишається в силі. Про це у середу 26 січня повідомив Генеральний прокурор Російської Федерації Володимир Устінов. За його словами, рішення про арешт від позиції прокуратури не залежить, оскільки це рішення винесене судом.

Нагадаю – за твердженням російської військової прокуратури, Юлія Тимошенко у 1996 році, будучи керівником компанії «Єдині енергетичні системи України», буцімто організувала давання хабарів посадовим особам Міноборони Росії. У вересні минулого року, напередодні президентських виборів в Україні, проти Тимошенко відкрили в Росії кримінальну справу і викликали на допит до Москви; коли ж вона не з`явилася – оголосили у міжнародний розшук.

Заяву російської Генпрокуратури про те, що кримінальна справа проти в.о. української прем`єра припинено не буде, в Генеральній прокуратурі України наразі не коментують. Що ж до соратників Юлії Тимошенко, то вони називають справу, порушену проти неї, політичною. Зокрема, член франкції БЮТ Андрій Шкіль вважає, що кримінальну справу було порушено під вибори з єдиною метою скомпрометувати Тимошенко як союзницю Віктора Ющенка. Заяву Генпрокурора Росії прокоментував також у середу у розповсюдженому прес-релізі перший заступник лідерки “Батьківщини” Олександр Турчинов. За його словами, будь-які спроби реанімації сфальсифікованих справ щодо Юлії Тимошенко можуть розцінюватися лише як тиск на керівництво України. Народний депутат висловив переконання, що об”єктивне розслідування обставин звинувачення з очевидністю з`ясує політичний характер цієї справи. «Я можу спрогнозувати, заявив Олександр Турчинов, що напередодні голосування за кандидатуру прем`єр-міністра у Верховній Раді України будуть спроби інформаційної дискредитації Юлії Володимирівни. Це ті люди, які бояться реформ. Олігаргічні групи впливу добре розуміють, що після того як уряд очолить Юлія Тимошенко, їх тіньові схеми буде остаточно ліквідовано», -- підкреслив народний депутат.

А тим часом призначення Юлії Тимошенко на прем`єрську посаду неоднозначно сприймається і в самому середовищі переможців на цих президентських виборах. Так Роман Безсмертний із фракції “Наша України” заявив, що не голосуватиме за кандидатуру Тимошенко на посаду прем`єра. “Я не збираюся входити до уряду, якщо його формуватиме Тимошенко”, -- заявив Безсмертний в інтерв`ю Агентству “Франс Прес”. За його словами, він не сприймає її стилю і методів управління. «Юлія Володимирівна по життю шантажист, а я ніколи не керувався в політиці шантажем заради посади», -- підкреслив народний депутат.

Утім, як він відзначив в іншому інтерв`ю для газети “Київський телеграф”, хоч з призначенням Тимошенко ідея єдиної партії отримала удар, однак драматизувати ситуацію не слід.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG