Спеціальні потреби

Чим тепер займатимуться помаранчевi революцiонери? - 2005-01-26


Київ – 25 сiчня. Із завершенням помаранчевої революції громадські опозиційні структури заявляють про свій розпуск. Згорнуто наметове містечко у центрі Києва. Припинила свою діяльність громадська коаліція «Новий вибір – 2004». А тим часом кампанія «Пора» заявляє про перехід до нового, безстрокового етапу, як сказано, «декучмізації України».

У ніч з понеділка на вівторок відновлено рух транспорту Хрещатиком. Учасники помаранчевих подій згорнули останні намети; пікетники, які ще в день інавгурації стояли тут з транспарантами “Юлю в прем`єри!”, також розійшлись. Єдине, що нагадує про недавні буремні дні – помаранчевий прапор високо на стелі Незалежності та революційні сувеніри, якими торгують з яток.

Про припинення своєї діяльності заявляють і неурядові організації, що створювались для спостереження за прозорістю виборчого процесу. Закривається, зокрема, коаліція громадських організацій “Новий вибір – 2004”. Комітет виборців України, що входив до коаліції, запам`ятався боротьбою із застосуванням адмінресурсу, просвітницькою кампанією “перевір себе у виборчому списку” та десятьма тисячами незалежних спостерігачів, яких у день голосування направили на дільниці по всій Україні. Комітет “Рівність можливостей” стежив за рівним доступом кандидатів до преси, а Фонд “Демініціативи” під час усіх трьох турів здійснював екзит-пол. Як вважає голова Фонду Ілько Кучерів, саме результати екзит-полу в Україні, як і в Грузії, довели факт фальсифікацій і вивели людей на вулицю. Хоч в Україні була застосована і нова технологія, фальсифікації екзит-полу. Фальсифікаторів пан Кучерів воліє сьогодні назвати по іменах:

«Фальсифікацією результатів екзит-полу займалися Фонд Общественное мнение з Росії, Фонд Эффективной политики, який очолює Глєб Павловський, знову-таки з Москви, Микола Чурилов в Україні і президент Центру “Социс” Яременко Олександр, голова правління Українського інституту соціальних досліджень, віце-президент соціологічної асоціації України, а також Балакірєва Ольга Михайлівна, директор центру “Соціальний моніторинг”, які свідомо – повторюю, свідомо фальсифікували результати екзит-полу».

Революція закінчилася, але не для громадянської кампанії “Пора!”. Як заявляють її активісти, Кучма пішов, проте кучмізм як система авторитарної корумпованої влади ще й досі живе.

«Кучми немає, але кучмізм залишається. Він залишається в сотнях тисяч кучмістів, які працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування, залишається в мільйонах обдурених, зазомбованих людей на Сході, він, зрештою, залишається в наших головах», говорить активіст “Пори” Михайло Свистович. За його словами, віднині “Пора” розпочинає другий, не окреслений часовими рамками етап “декучмізації України”. Для цього особливо важливо добитись розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, чия смерть, кажуть у “Порі”, пробудила український народ від сплячки та підняла на боротьбу з кучмізмом. Пріоритетами називають також створення “чорних списків” фальсифікаторів виборів та поновлення на роботі і вузах усіх звільнених через політичні переслідування.

Як кажуть активісти громадянської кампанії “Пора”, ставати політичною партією та претендувати на місце в парламенті вони не збираються. А відносини з новим президентом будуватимуть на тому, що складуть перелік передвиборчих обіцянок Ющенка і стежитимуть, як він їх виконує. За висловом членів “Пори”, своє завдання після “декучмізації України” вони бачать у тому, щоб бути “церберами демократії, які гавкають на нову владу”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG