Спеціальні потреби

ЦВК оголосить офiцiйнi результати виборiв у понедiлок? - 2005-01-09


Київ – 9 сiчня. Центральна виборча комісія в неділю не оголосила, як очікувалось, офіційних результатів президентських виборів в Україні. Приступити до підбиття офіційних підсумків виборів ЦВК зможе не раніше другої половини дня понеділка.

В неділю 9 січня Центральна виборча комісія не розглядала питання про підбиття офіційних підсумків президентських виборів в Україні. Як очікувалось, оголошення офіційних результатів могло відбутися саме в цей день. Після того як Верховний Суд 6 грудня відхилив скаргу кандидата Вiктора Януковича, члени ЦВК говорили про відсутність юридичних перешкод для оголошення Вiктора Ющенка переможцем виборів і обіцяли зробити це вiдразу після різдвяних свят. Однак 9 січня, коли Центрвиборчком поновив свою роботу після різдвяних канікул, з`ясувалось, що у Верховному Суді перебувають на розгляді ще кілька скарг Януковича. В них оскаржуються постанови ЦВК, якими було відхилено скарги щодо порушень в трьох виборчих округах Івано-Франківської області.

Згадані скарги Верховний Суд планує розглянути в понеділок. А відтак до підбиття офіційних підсумків виборів Центральна виборча комісія, як повідомила її прес-служба, зможе приступити не раніше другої половини дня 10 січня.

Ситуація, що склалася, містить в собі явні ознаки правової колізії. З одного боку, ЦВК не може оголосити офіційних результатів виборів, не дочекавшись розгляду всіх без винятку скарг та апеляцій. Це вимога нового виборчого законодавства. З другого – згідно з цим же законодавством, на встановлення офіційних результатів виборів відведено 15 днів від дня голосування, яке відбулося 26 грудня, а отже 10 січня це останній день, коли ці результати мають бути оголошені.

Вихід з правової колізії деякі юристи з команди Ющенка вбачають у тому, щоб через суд зобов`язати Центрвиборчком оголосити офіційного переможця саме 10 січня, як того вимагає закон.

А тим часом прихильники Януковича в суботу провели у Донецьку мітинг протесту, заявляючи про своє невизнання результатів повторного голосування. Як зазначається в резолюції мітингу, ці результати показали, що фальсифікації виборів 21 листопада не було і що Віктор Янукович здобув законну перемогу. Учасники мітингу зажадали від Ющенка відмовитись від статусу кандидата в президенти, а від ЦВК – оголосити Януковича законно обраним президентом. Мітинг, в якому взяло участь 10 тисяч людей, організувала лідерка прогресивно-соціалістичної партії Наталя Вітренко. Того ж дня Вітренко виступила з годинним ефіром на телеканалі ТРК “Україна”, де закликала прихильників Януковича виходити на вулиці, звинуватила Ющенка в намірах, як було сказано, “поневолення України Америкою” та агітувала за федералізацію України. Особливе обурення прогресивної соціалістки викликав той факт, що її попередниці Юлії Тимошенко в ефірі донецької ТРК “Україна”, керівництво каналу вручило квіти.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG