Спеціальні потреби

Стихія в Азії зачепила й Україну - 2005-01-06


Київ – 5 сiчня. Зниклими безвісти внаслідок цунамі у південно-східній Азії вважаються 17 українців. Про їх долю наразі нічого не відомо. Україна, як і решта світу, відправляє у зону лиха гуманітрані вантажі.

Курорти південно-східної Азії стали популярні в Україні не так давно. До того, ж у день, коли сталося лихо, в Україні відбувалися президентські вибори. Можливо тому, у той час на цих курортах було не так багато українців. Загалом, за даними міністерства закордонних справ, під час стихії там було 49 українців. Вiсьмом з них пощастило і вони відразу повернулися додому, ще п`ятеро лікуються у шпиталях Таїланду. Зниклими безвісти вважаються сімнадцять українців, хоч ця статистика досить умовна.

За кілька годин до нищівного цунамі з Таїланду поїхав відомий український футболіст – воротар київського Динамо Олександр Шовковський, а в зоні лиха опинився футболіст донецького Шахтаря – серб Дукіч.

Так само був в епіцентрі стихії і президент приватної медичної клініки Борис. Йому вдалося врятуватися. Повернувшись додому, саме він став ініціатором збору гуманітарної допомоги постраждалим від стихії. Пожертви надають різномантіні фірми та бізнесмени. Клініка Борис надала декілька партій ліків – антибіотиків, шприців та вакцини. Окрім медикаментів українці відправляють до Азії питну воду та одяг.

Безкоштовно вантаж доставив літак компанії Аеросвіт. Ця авіокомпанія єдина з українських авіаліній здійснює рейси до Таїланду. І сьогодні перша партія гуманітарної допомоги прибула до цієї країни. Разом із вантажем полетіли і двоє українських лікарів-судмедекспертів. Вони працюватимуть в одному з районів таїландського узбережжя Андаманського моря, який найбільше потерпів від стихії. Ліки, воду та одяг від українців вже передали в розпорядження Оперативного центру з розподілу зарубіжної гуманітарної допомоги, створеного урядом Королівства Таїланд. Далі українці планують збирати вантажі і до інших країн.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG