Спеціальні потреби

ЦВК: вибори вiдбудуться за будь-яких обставин - 2004-12-25


Київ - 25 грудня. Переголосування другого туру виборів президента України 26 грудня відбудеться за будь-яких обставин. Про це, коментуючи рішення Конституційного суду, заявив голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович. За його словами, останній тиждень ЦВК працювала цілодобово і планує за час, що лишився до початку голосування, вирішити усі проблеми.

Рішення Конституційного суду голова ЦВК Ярослав Давидович дізнався під час своєї прес-конференції. Нагадаю, суд визнав неконституційною норму, згідно з якою, голосувати вдома можуть лише інваліди першої групи. Коментувати такий перебіг подій голова ЦВК відмовився, але пообіцяв, що цю проблему до завтра буде вирішено. Розв`язання надзавдань для Центральної виборчої комісії, вже в очевидь стало звичним явищем. Вперше в історії України Центрвиборчкому довелось формувати територіальні виборчі комісії за 8 днів, а дільничні – за тиждень. Зважаючи на досить обмежений час, відведений для підготовки переголосування, ЦВК довелось працювати у цілодобовому режимі. Ярослав Давидович також повідомив, що від 21 листопада, до 26 грудня – кількість зареєстрованих спостерігачів зросла більше ніж у двічі. Зараз ця цифра є рекордною і становить 12 тисяч 187 осіб. ЦВК намагалась нікому не відмовляти, втiм до присутнім на виборах у якості спостерігача не потрапив епатажний російський політик Володимир Жириновський:

«Тут я змушений вам розказати коротенько. Оскільки законом України передбачено, що подача документів до ЦВК завершується за три днi до організації голосування, тобто у четвер до нуля годин, документи від нього поступили в п`ятницю о 18 годині 38 хвилин. Бачите, навіть час ми зафіксували. Тобто практично на добу пізніше. Ми довго вели з ним переговори. Я пояснював їм норми українського законодавства, які порушувати ми не можемо. Ну, ви знаєте, емоційна досить відбулась така розмова з його сторони, але ми норму закону порушувати не будемо і колеги мене у цьому підтримали».

Цього разу дуже багато уваги Центральна виборча комісія приділила процесу надходження інформації та її достовірності. Ярослав Давидович вкотре наголосив, що він не ретрограт, а дублювання комп`ютерних даних, що надходитимуть з регіонів за допомогою телеграм є не поверненням до старих методів збору інформації, а на жаль сумною вимогою сьогодення. І у першому і у другому турі виборів комп`ютерна система “Вибори” не виправдала покладених на неї сподівань, тому зараз ЦВК зробила усе можливе, щоб убезпечити її від зовнішнього втручання. Ярослав Давидович:

«На сьогодні ми провели детальне обслідування цієї системи із залученням спеціалістів. Ми абсолютно обновили систему захисту. Ми попросили спеціалістів СБУ надати нам відповідну допомогу. Ми кардинально змінили систему паролів. Ви знаєте, що для того, щоб увійти у цю систему є відповідний пароль. Ми розділили цей пароль на 3 частини. Його не має голова ЦВК. І не потрібний він мені! Для цього достатньо спеціаліста, який за це відповідає. Три частини пароля. Без одного з них він не може бути введений в систему. Лише всі три частини. Це теж є одною з систем захисту від несанкціонованого доступу».

Голова Центрвиборчкому ще раз запевнив журналістів, що вибори відбудуться за будь-яких обставин. Що стосується можливих схем зриву переголосування, то, за його словами, він та його команда працює у протилежному напрямку і зробить все можливе для того, щоб вибори відбулись чесно і прозоро. Сказати, коли буде відоме ім`я нового президента України, Ярослав Давидович відмовився, оскільки, ЦВК не хоче поспішати із висновками як минулого разу і не збирається наступати на одні й ті самі граблі двічі.

XS
SM
MD
LG