Спеціальні потреби

Депутати Держдуми Росiї про сепаратистськi тенденцiї в Українi - 2004-12-23


Київ – 22 грудня. Росія не зацікавлена у розвитку сепаратистських тенденцій в Україні. Хто б не став новим президентом України, російські політичні кола виступатимуть за поглиблення відносин між двома країнами. Такі заяви зробили сьогодні в українськiй столицi депутати Державної думи Російської Федерації.

Останнім часом ставлення до російських політиків в Україні значно погіршилось. Причина відома – надто нав`язливе втручання з боку північно-східного сусіда під час президентських перегонів. Крім того вважається, що діяльність російських політтехнологів ледве не поставила країну на межу громадянської війни та призвела до політичної кризи у державі. Заяви президента Путіна також не сприяли покращенню стосунків між двома країнами. Таким чином депутатам російської Держдуми, що завітали до Києва, довелось фактично виправдовуватись за слова та дії своїх колег та співвітчизників. За основу нормалізації стосунків вони запропонували взяти слова Володимира Путіна, що пролунали у вівторок на прес-конференції у Шлезвігу. Нагадаю, президент Росії заявив, що не бачить проблем, якщо президентом України стане Віктор Ющенко. Представник Держдуми Володимир Плотніков у розмові з київськими журналістами відзначив, що Росії варто переглянути свою позицію по відношенню до України і перестати командувати на чужій території:

[переклад з росiйської] «Ми якраз хочемо, щоб в нас були нормальні людські стосунки. Якщо Росія буде надувати щоки, що вона “велика” і може командувати, це лише завдасть шкоди нашим стосункам. Ми маємо всі про це пам`ятати, ми маємо ці братські відносини розвивати, дорожити ними. Легше посваритись на нашому сучасному рівні, але складніше по-справжньому гідно розбудувати ці стосунки».

Депутати Держдуми негативно охарактеризували діяльність російських політтехнологів в Україні, проте додали, що не мають нічого проти використання їх послуг за межами країни, оскільки у самій Росії для них роботи стає все менше і менше. Що стосується заяв про те, що сепаратистський сценарій розвитку подій в Україні вигаданий Росією, то за словами депутата Михаїла Задорнова, така ситуація суперечить інтересам Російської Федерації:

[переклад з росiйської] «Росія, я абсолютно переконаний, не зацікавлена у розвитку сепаратистських тенденцій в Україні. Ви, самі поміркуйте, невже країна, що експортує через територію України до Європи, переважну більшість свого газу та нафти, зацікавлена у тому, щоб наразити на небезпеку транзит, який забезпечує нам 60% експортних прибутків країни. Тому, що будь-який сепаратизм, як ви самі розумієте, це можливість конфлікту, який не завжди відбувається мирно. Це просто проти геополітичних інтересів Росії».

Між тим, деякі експерти відзначають, що Росія готова поступитись своїми економічними інтересами, заради того, щоб не повторити події, які відбулись в Україні. Однак поки що таку загрозу депутати Держдуми відкидають, мотивуючи це тим, що рейтинг Путіна надто високий для того, щоб в країні могла відбутись революція. І все ж події, що відбулись в Україні, змушують росіян переглянути деякі процеси у себе на Батьківщині. Депутати Держдуми, наприкад, уже iз сумом констатують, що останнiм часом в країні значно звузився інформаційний спектр.

XS
SM
MD
LG