Спеціальні потреби

Чи готує Кучма сценарiй для збереження себе при владi? - 2004-12-23


Київ - 22 грудня. Чинний президент готує сценарій, за яким переголосування другого туру, незалежно від його результатів, буде визнано недійсним, після чого він знову зможе прийти до влади. В таких намірах Леонiда Кучму підозрює керівник штабу Вiктора Януковича, Тарас Чорновiл.

Леонід Кучма збирається “кинути” обох Вікторів. Результати волевиявлення 26 грудня незалежно від того, хто переможе, можуть бути уневажнені. На думку керівника виборчого штабу Віктора Януковича, Тараса Чорновола, юридичну “міну уповільненої дії” заклав Верховний Суд, коли визнав недійсним голосування 21 листопада. Тепер існує прецедент, і недійсним так само можуть визнати голосування 26 грудня. Приводом стануть, наприклад, скарги громадян, позбавлених права волевиявлення через обмежену кількість відкріпих талонів або неможливість проголосувати вдома. Як ілюстрацію Чорновіл навів один з найпопулярніших анекдотів останнього тижня: “31 грудня 2006 року. 50-й тур виборів Президента так і не встановив переможця. ЦВК пропонує, щоб це шоу проводилось в Україні щомісячно”. Керівник штабу Януковича бачить такий сценарій: два нелегітимних президенти Янукович і Ющенко безкінечно поборююють одне одного, після чого з`являється Кучма на білому коні і вступає в свій третій строк при владі. Тарас Чорновіл:

«Я думаю, це робиться саме для того, щоб за результатами третього туру зробити Віктора Ющенка переможцем, уневажнити ті вибори і поставити один проти одного по 15 мільйонів українців з одного і з другого боку. І коли Україна опиниться перед загрозою повного хаосу, у нас раптом виявиться, що є чинний президент, що цей президент контролює всі силові структури і до нього вже почнуть звертатися всі міжнародні організації закордонні, європейські демократії з проханням навести порядок і балотуватися на виборах президента і забезпечити порядок в Україні. Я дуже боюся, що саме цей сценарій в країні й розігрується».

Як каже Тарас Чорновіл, саме для того щоб унеможливити цей сценарій, Янукович звернувся до Ющенка, зокрема під час теледебатів, з пропозицією повернутись до старого виборчого закону. Як відомо, сторона Ющенка категорично відмовляється, оскільки саме відкріпні талони та голосування вдома були основними джерелами фальшувань під час другого туру. За словами Чорновола, щоб уникнути визнання виборів недійсними, Янукович запропонував також Ющенку укласти угоду: кандидат, що програє, відмовляється від опротестувань. За його словами, якщо програє Янукович, він не буде оскаржувати результат:

«В нас не розпрацьовуються поки що напрямки по зриву взагалі виборів. Ми, на відміну від блоку Ющенка, будемо оскаржувати результати голосування по окремих дільницях в день голосування, а не оскаржувати результат виборів».

Тарас Чорновіл зауважив також, що вже шкодує про подане до Конституційного Суду оскарження щодо неправомірності визнання недійсним 2 туру, оскільки це, каже він, теж може використати Кучма, щоб визнати недійсним переголосування 26 грудня.

А тим часом Конституційний Суд у четвер, за 3 дні до виборів, розпочинає розгляд справи про відповідність Конституції нового виборчого закону, який обмежує використання відкріпних талонів та голосування вдома . Як повідомляє прес-служба Конституційного Суду, з поданням звернулися 46 народних депутатів, які вважають, що новий закон порушує права й свободи виборців. Саме за цим законом, до з`ясування конституційності якого приступає Суд, і буде проводитись переголосування в цю неділю.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG