Спеціальні потреби

Справа санкцiй щодо України вже неактуальна, говорить конгресмен США - 2004-12-20


Київ – 19 грудня. Законопроект про санкції щодо України в разі нечесних виборів втратив свою актуальність. Про це заявив автор законопроекту, американський конгресмен Дана Рорабахер у суботу після зустрічі з спікером українського парламенту Володимиром Литвином. Рорабахер прибув в Україну з делегацією Конгресу США, щоб висловити солідарність з чесними виборами.

Делегацію конгресменів очолює “той самий” Дана Рорабахер, який домагався жорстких персональних санкцій проти українського керівництва в разі недемократичних виборів. У вересні він подав до Конгресу законопроект, яким пропонував конфіскувати майно на території США та арештувати рахунки в американських банках тих українських політиків та урядовців, хто причетний до порушень демократичного виборчого процесу. Тепер конгресмен каже, що потреба в такому законі відпала:

“Не можна вкрасти вибори в такій країні, як Україна, і гадати, що це вам зійде з рук. Той, хто підриває демократичну процедуру і руйнує сам сенс виборів, має за це відповісти. Для цього був запропонований законопроект: щоб попередити про персональну відповідальність. Але зараз в Україні, як я побачив, зроблено все необхідне, щоб унеможливити фальсифікації. Тож я сподіваюся, мій закон більше не знадобиться”, -- сказав Рорабахер.

Коментуючи звинувачення, які звучать не вперше, у фінансуванні Сполученими Штатами Америки кампанії одного з кандидатів, посланець Конгресу наголосив:

“Уряд Сполучених Штатів робить усе, що може, для підтримки демократичного процесу, але нічим не підтримує того або іншого кандидата”.

Конгресмен особливо наголосив також на тому, що після проведення чесних виборів, результати яких відбиватимуть справжнє волевиявлення українського народу, сторона, яка програє, муситиме змиритись зі своєю поразкою, прийняти цей результат і включитись у спільну працю для блага всієї країни.

Окрім конгресмена Рорабахера – до речі, в минулому журналіста і спічрайтера президента США Рональда Рейгана – до конгресової делегації увійшли два десятки конгресменів – як від республіканської, так і від демократичної партії. Деякі з них мають українське коріння. Член Палати представників Марсі Каптур каже, що Україна сьогодні перебуває в фокусі уваги всього світу:

“Коли наші діди емігрували з України до Сполучених Штатів в часи першої світової війни, вони й уявити собі не могли тієї свободи, яку ви будуєте тут сьогодні. Я дякую українцям за їхню мужність і за натхнення, яке вони дарують усьому світові”, -- сказала пані Кептур.

Конгресмен Моріс Гінчі, також з американських українців, сказав, що в Америці із захопленням дивляться на прагнення народу України встановити справедливі стандарти виборів: “І це особливо стосується тих із нас, хто має українське походження. Ми відчуваємо велику гордість за Україну”, -- сказав конгресмен Гінчі.

Члени делегації Конгресу перебувають в Україні з 18 по 21 грудня. Центральна тема обговорення під час зустрічей з президентом Кучмою, спікером парламенту, іншими провідними політиками та урядовцями у Києві і Львові – забезпечення чесного прозорого процесу під час переголосування другого туру.

XS
SM
MD
LG