Спеціальні потреби

Протистояння в Українi – день одинадцятий - 2004-12-03


Київ - 2 грудня. Щодня з України надходить суперечлива інформація щодо того, як вийти з політичної кризи, яка виникла пiсля другого туру президентських виборів. Депутати Верховної Ради вже обговорюють кандидатури нових міністрів, в той час, як нинішній прем`єр Вiктор Янукович своєї відставки не визнав. А Леонід Кучма знову заявляє, що не згоден на переголосування, хоча лідер опозиції Вiктор Ющенко заявив, що домовленість про це досягнута. Розшифровка розмови Iгоря Гулявого з нашою кореспонденткою Вiкторiєю Сюмар:

IГ: Вікторія, які останні заяви Леоніда Кучми?

ВС: Власне, ці заяви прозвучали у Москві, де Леонід Кучма зустрічався з президентом Володимиром Путiним в аеропорту Внуково-2. Обоє вони висловили занепокоєння ситуацією в Україні і обоє висловилися за те, що в Україні сьогодні не можна проводити переголосування другого туру, а можливо лише проводити повторні вибори. Зокрема Путін сказав, що він здивований пропозиціями, i що це нічого не дасть, оск ільки можна вимагати проводити переголосування втретє, вчетверте, в двадцять п’ятий раз - поки одна із сторін не отримає тих результатів, яких вона домагається. І ще раніше Леонід Кучма зустрічався із делегацією Європарламенту, і як повідомила представниця цієї делегації Гражина Станішевська, Леонід Кучма дуже агресивно відреагував на резолюцію Європарламенту, яка закликала українську владу провести повторний другий тур виборів. I пані Станішевська повідомила, що Леонід Кучма не хоче цього і аргументує, власне, таку свою позицію, що у випадку переголосування Віктор Янукович відмовиться від участі у виборах і це призведе до загострення ситуації на сході і півдні України.

IГ: Як опозиція коментує таке чергове рішення Леоніда Кучми?

ВС: Свіжих коментарів ще немає, але коли вже стало відомо, що Леонід Кучма терміново вилетів до Москви, Віктор Ющенко досить чітко заявив, що він вийде із переговорного процесу із владою, якщо мова буде йти про повторні вибори. Ющенко наполягає на переголосуванні. Взагалi Ющенко вважає, що такий візит до Москви не додасть нічого для розв’язання кризи і не потрібно робити кроків в ту чи іншу сторону, тому що джерело влади знаходиться в Україні. Юлія Тимошенко, одна із керівників опозиції, заявила що Леонiд Кучма лише затягує час і що на сьогодні ніхто насправді не може контролювати вулицю, навіть Віктор Ющенко.

IГ: А що відомо про формування нового уряду?

ВС: Сьогодні парламент зібрався буквально на 20 хвилин, на пів години, і депутати вирішили проводити консультації щодо формування нового уряду та щодо подальших дій. Власне, зараз обговорюють різні кандидатури на посаду прем’єра, хоча перед тим депутатам потрібно сформувати нову більшість. Як повідомила Тимошенко, така більшість може бути сформована протягом одного-двох днів. Як відомо, у тих переговорах з опозицiєю беруть участь також провладна франція «Єдина Україна» і поки що на прем’єрську посаду пропонують лідера СПУ Олександра Мороза. Також депутати вже створили експертну групу, яка буде займатися питаннями внесення змін до Закону про вибори та конституційної реформи, хоча є проблема в тому, що Віктор Янукович відмовляється подати заяву про відставку і не визнає рішення Ради про свою відставку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG