Спеціальні потреби

Масовий мітинг протесту біля посольств України та Росії у Вашингтоні - 2004-11-25


Демонстрація протесту проти результатів виборів президента України відбулась у середу у Вашингтоні біля посольства України в США та проти втручання Володимира Путіна у внутрішні справи України біля російського посольства. За даними Михайла Савківа - президента Українського Конгресового Комітету Америки, головного координатора акції, на мітинг зібралось близько двох тисяч людей.

Майдан перед посольством України перетворився на суміш оранжевих, жовтих і голубих кольорів. Акція почалась близько дванадцятої години. Вже за годину поліція була вимушена зачинити рух в одному напрямку на центральній вулиці старої частини міста Джорджтаун, де знаходится посольство, оскільки площа перед дипломатичним приміщенням не вміщала демонстрантів, які продовжували підходити.

На заклик виявити свій протест до Вашингтону українці з’їхались з різних міст Америки. П’ятнадцять годин їхали до Вашингтона сім автобусів з Чикаго, дванадцять - два автобуси з Детройту, чотири години - шість з Нью-Йорку. Були також делегації з більш ближчих до американської столиці Філадельфії та Балтимору. Окрім того десятки людей з різних міст і штатів добирались своїм ходом. Найбільшу групу - з Чикаго - організував Юрій Мельник, один з лідерів четвертої хвилі української імміграції.

Юрій Мельник: «Ми вирішили не зупинитись тільки в Чикаго і їхати до столиці Вашингтону, щоб перед Державним департаментом і урядовими структурами висказати своє незадоволення тим, як Центральна виборча комісія себе повела, незадоволення відкритими фальсифікаціями, грубими порушеннями, а також втручанням Росії у внутрішні справи України».

Провести довгi години у дорозі демонстрантів, за їх власними словами, примусила солідарність з українцями, які зараз на Майдані Незалежності в Києві та на мітингах на підтримку Віктора Ющенка в інших містах України, як також обурення ситуацією в Україні.

Іван Бурядник, Чикаго: «Ми не могли витримати, як наші брати і сестри в Україні терплять зараз на морозі на Майдані Незалежності, з цілої України приїжджають. Скільки могли ми людей зібрали. Ми також зібрали досить багато коштів, я думаю понад сімдесят тисяч доларів ми зібрали за один день».

Студентка, Вашингтон: «Я обурена тим, що влада не дає українському народу реалізувати свій вибір і брутально втручається та намагається зашкодити справжнім результатам бути оголошеним».

Юрій, Детройт: «Наш народ український він хоче правди, що Ющенко єдиний президент України, якого вибрав народ, а не Янукович. Ми хочемо підтримати своїх побратимів на Україні, які зараз в Києві тримають, щоб Ющенко був єдиним президентом».

Юрій Дідух, Нью-Йорк: «Те, що зараз проходить на Україні, всі наші герої можуть перевернутися в могилах, якщо вони побачать, яка мафія прийде до влади».

Присутні на мітингу зверталися до посла України Михайла Резніка вийти до народу. Посол прийняв представників демонстрантів, однак вийти відмовився. Натомість до народу вийшли дипломати, які написали і підписали заяву, в якій засудили фальсифікацію результатів виборів президента України. Народ зустрів їх аплодисментами і квітами. До учасників мітингу з промовою підтримки звернувся конгресмен Сендер Левін та представники угорської та литовської громад Америки.

Згодом натовп у супроводі поліції, яка перекрила одну з вулиць міста, вирушив до посольства Росії.

Тут українці висловили своє незадоволення втручанням президента Росії Володимира Путiна у виборчий процес в Україні. Звучали заклики вивести з України російський спецназ.

Демонстрація закінчилася біля посольства Росії близько п’ятої години. Більшість людей поїхали у далеку дорогу додому, а мешканці Вашингтона та околиць залишились пікетувати Державний департамент США та українське посольство. Подібні акції протесту пройшли в понеділок та віторок у Вашингтоні, Нью-Йорку, Чикаго, Детройті, Г’юстоні та інших містах Америки.

XS
SM
MD
LG