Спеціальні потреби

Першi реакцiї на українськi вибори американських законодавцiв - 2004-11-23


Вашингтон – 22 листопада. На Капітолійському пагорбі також уже є реакції на результат виборів в Україні - поки що лише негативні. Одним з перших заяву видав впливовий сенатор з Арізони Джон МакКейн, який назвав ситуацію, що склалася в Україні, ганебною.

За словами сенатора, 21 листопада народ України прийшов на виборчі дільниці, аби на історичних виборах обрати нового Президента і визначити напрям розвитку своєї нації. На жаль органи влади не дали народу України реалізувати своє право на вільний вибір. МакКейн уважає, що минулої неділі не тільки не виправлено недоліки першого туру, а що, навпаки, вони погіршилися. Посилаючись на висновки міжнародних спостерігачів, які стежили за перебігом балотування під егідою ОБСЄ, сенатор зазначає, що другий тур виборів був затьмарений проблемами з виборчими списками, голосуванням одних осіб на різних дільницях, втручанням не уповноважених осіб у виборчий процес і вигнанням спостерігачів та журналістів з виборчих дільниць. Сенатор наводить навіть дані, що на деяких дільницях кількість відданих голосів, визнаних Центральною виборчою комісією, перевищила 100% виборців.

МакКейн назвав такий розвиток подій «ганьбою» і нагадав, що минулого тижня Сенат Сполучених Штатів прийняв резолюцію 473, в якій закликав до проведення вільних і чесних виборів в Україні і погрозив застосуванням цільових санкцій проти тих, хто відповідає за зрив процесу волевиявлення народу. «Вважаю, що у нас не залишиться іншого вибору, ніж оперативно реалізувати ці кроки одночасно з переглядом наших відносин із політичним керівництвом України», наголосив МакКейн.

Сенатор додав, що вихід тисяч людей на мирні демонстрації з вимогою чесного перерахунку реальних даних голосування, засвідчує, що народ України має сильне прагнення до демократії і що історія навчає нас, що в кінцевому підсумку жодна влада не в стані задушити це прагнення.

Подібну заяву з негативною оцінкою виборів видав колега МакКейна з Арізони сенатор Джон Кил. Він зазначив, що вибори були «настільки серйозно і систематично сфальсиціковані, що можна лише припустити, що здійснено посадовий злочин».

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG