Спеціальні потреби

Гельсiнська комiсiя США про вибори в Українi - 2004-11-16


Вашингтон – 15 листопада. Американська урядова Комісія з питань безпеки і співробітництва в Європі - так звана Гельсінська комісія - назвала президентські вибори в Україні найважливішою подієї в історії країни з часу проголошення її незалежності в 1991 році.

Комісія США з питань безпеки і співробітництва в Європі, в офіційному прес-релiзi, висловлює переконання, що другий тур виборів 21 листопада між прем’єр-міністром Вiктором Януковичем i лідером опозиції Вiктором Ющенком може стати доленосним для майбутнього України.

Місія Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі, яка надіслала на перший тур виборів в Україні понад 600 спостерігачів, прийшла до висновку, що він не відповідав значній кількості стандартів ОБСЄ щодо демократичних виборів і становив крок назад в порівнянні з парламентськими виборами дві тисячі другого року. На погляд місії ОБСЄ, як у передвиборчій кампанії, так і пiд час самого голосування зафiксовано серйозні порушення норм демократичних виборів.

Далі у повідомленні американської комісії говориться: незважаючи на нерівні правила гри, численні зловживання адміністративним ресурсом і грубі порушення законів, що, як сказано, створило для Вiктора Ющенка несприятливі умови, Центральна виборча комісія проголосила його переможцем першого туру виборів.

Голосування у другому турі виборів матиме вирiшальний вплив на те, чи - здійсниться прагнення України до демократії та інтеграції в євроатлантичну спільноту, чи - закріпиться скорумпований статус кво і країна котитиметься до авторитаризму євразійського зразка – сказано в прес-релiзi американською державної комісії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG