Спеціальні потреби

Активiсти пори протестують проти дiй правоохоронцiв - 2004-10-22


Київ – 21 жовтня. Активісти громадянської кампанії «Пора» протестують проти дій правоохоронців. Вони називають дії міліції репресивними i вважають їх підтримкою кандидата в Президенти від влади Вiктора Януковича. Тим часом столична влада заявила сьогодні про можливість введення у Києві надзвичайного стану.

Активісти громадянської кампанії «Пора» висловлюють протест проти дій правоохоронців, які, як сказано, чинять проти її активістів провокації, незаконно затримують, та притягують до адміністративної і навіть кримінальної відповідальності. Протягом тижня, кажуть вони, трапилося декілька кричущих випадків.

Зокрема у Харкові у координатора «Студентської хвилі» Юрія Потикуна в автомобілі під час раптового обшуку знайшли вибухівку. У Чернігові – у активістів «Пори» Олександра Коваленка та Олександра Ломака теж начебто виявили вибухівку та фальшиві гроші.

За аналогічними звинуваченнями затримано активістів молодіжного руху в Полтаві, Вінниці, Києві. Міліція будь-який політичний підтекст цих справ відкидає, заявив журналістам перший заступник міністра внутрішніх справ України Михайло Манін. За його словами, «Іде мова про злочин. Не допустимо порушення громадського порядку».

Тим часом київський міський голова Олександр Омельченко заявив про готовність оголосити надзвичайний стан у столиці у разі загрози масштабного порушення правопорядку напередодні чи під час виборів. Він повідомив, що звернувся до двох районних судів Києва з проханням обмежити чисельність і місце проведення масових акцій у столиці. На думку Омельченка, столичні правоохоронці не взмозі забезпечити правопорядок, якщо в демонстраціях візьме участь дуже багато людей. Він нагадав, що «Пора» подала заявку на проведення біля ЦВК у день виборів півмільйонного мітингу.

Професор політології Києво-Могилянської Олексій Гарань вважає, що репресії поти громадських організацій можуть бути частиною двох різних сценаріїв. З одного боку вони мають на меті скомпрометувати Ющенка, адже більшість затриманих так чи інакше пов’язують із опозицією. Не виключено, каже Гарань, що переслідування активістів «Пори» можуть використати як одну із причин зриву виборів, або введення у країні надзвичайного стану. Загалом, пояснює політолог, ці дії влади ще більше розколюють суспільство.

«Для тієї частини, яка розбирається в політиці, то ці події, які відбуваються останнім часом, вони будуть посилювати антивладні настрої. В той же час частина людей, яка далека від політики, якій нав`язують по телебаченню певну картинку, вона може сказати: «Знаєте, що, я втомився від виборів, я не піду голосувати», - сказав Гарань.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG