Спеціальні потреби

Генпрокуратура вивчатиме обставини отруєння Ющенка - 2004-09-21


Київ - 20 вересня. Генпрокуратура перевірить усі обставини отруєння Вiктора Ющенка і вирішить, чи є підстави відкривати кримінальну справу за підозрою в замаху на життя кандидата в Президенти. Про це заявив речник Генеральної прокуратури на брифінгу в Києві. А тим часом у Верховній Раді створено свою слідчу комісію в цій справі.

У зв`язку із заявою штабу Ющенка про замах на життя кандидата в Президенти Генпрокуратура зажадала від керівника виборчого штабу Олександра Зінченка надати документи і свідчення, що послужили підставою для такої заяви. Генпрокуратура повідомила, що, не чекаючи офіційного звернення, негайно розпочинає перевірку обставин отруєння і за потреби відрядить слідчого та лікаря-консультанта до австрійської клініки, де Ющенко проходив лікування. Про це сказав на брифінгу в Києві начальник прес-служби Генеральної прокуратури Сергій Руденко:

«Йде мова про замах на життя кандидата в Президенти і чи є для того підстави. Якщо такі підстави нами буде встановлено, то, звісно, нами буде порушено кримінальну справу, бо замах на вбивство це є кримінальний злочин. Але для того щоб прийняти рішення, одних тільки заяв для нас замало. Ми повинні бачити всі документи, які свідчать про те, як мінімум, що це не є типічне харчове отруєння».

Як повідомлялося, лікарі віденської клініки зробили висновок про нехарчовий характер отруєння Віктора Ющенка. За їх заключенням, отруєння становило загрозу для життя, а його причиною стала тяжка вірусна інфекція та хімічні речовини, які не можуть потрапити в організм разом з їжею або напоями.

А тим часом у Верховній Раді створено слідчу комісію зі з`ясування обставин отруєння кандидата в Президенти Віктора Ющенка. Рішення створити слідчу групу було прийняте на погоджувальній раді в понеділок 20 вересня. Про це заявила в інтерв`ю журналістам лідерка БЮТ Юлія Тимошенко. Ще раніше, виступаючи в ефірі радіо «Свобода», народний депутат Олександр Турчинов назвав отруєння Ющенка «злочином», замовники якого невдовзі будуть викриті. Турчинов висловив також недовіру щодо можливості Генпрокуратури адекватно розслідувати справу. Але в той час як соратники Ющенка підозрюють замах на життя кандидата, політичні противники іронізують з приводу отруєння Ющенка, називаючи це «піаром» та «виборчою технологією».

Нагадаю – Віктору Ющенко стало погано 5 вересня, і через хворобу він перервав свій передвиборчий тур. У суботу 17 вересня лідер опозиції повернувся з Австрії, де перебував на лікуванні, і взяв участь в акції «Пісні свободи» на Європейській площі у Києві. Зараз стан Ющенка стабільний.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG