Спеціальні потреби

Реакцiї киян на трагедiю в Бесланi - 2004-09-08


Київ – 7 вересня. У зв'язку з трагічними подіями в північноосетинському місті Беслан сьогодні в Україні указом президента було оголошено хвилину мовчання. Опівдні призупинили роботу в органах державної влади, місцевого самоврядування та на підприємствах. На знак вшанування пам’яті загиблих припинився рух громадського та приватного транспорту. Реякцiї киян на теракти в Росії фактично одностайнi, однак щодо причин терактiв та дiй росiйського уряду вони розходяться.

Шок, гнів, обурення. Такими словами характеризують кияни свої відчуття, пов’язані з терактами у Північній Осетії. Багато людей в Україні сприйняли загибель сотень людей у російському місті Беслан як свою особисту трагедію.

- «Я просто плакала».

- «Варварство. Нелюди, як в Україні кажуть. У відчував, що це можуть бути й мої діти або мої онуки».

- «Їх треба вішати за ноги і вбивати цих бойовиків. Це ж просто знущання. Це ж невинні діти. Хай беруть солдат, кидають бомби на президента. Але причому тут діти»?

- «Був повний шок. Я б так сказав. У мене двоє дітей, і, відверто кажучи, я за них переживаю. Тому що я дивлюся, що ця хвиля й сюди докочується. Хоч я і не дуже цікавлюся політикою, але тероризм, мені здається найстрашніше, що можна придумати. Якщо доросла людина здатна вистрілити в дитину – це найстрашніше».

- «Без сумніву – це жахливо. І, правду кажучи, я вважаю – слава Богу, що я живу в Україні. Що ми така спокійна і мирна країна на відміну від Росії. Це все її політика».

А от думка киян про причини терактів та оцінка дій російської влади в цій ситуації досить різні. Дехто впевнений, що для порятування своїх громадян російське керівництво зробило недостатньо.

- «Можна вийти на того ж Басаєва, на всіх інших – і з ним вирішити всі ці питання. Але гординя, великодержавна не дозволила це зробити. Развє прігоже Путіну говорити з якимось Басаєвим».

- «Якщо людина здатна вбити дитину, і якщо сісти із нею за стіл переговорів, то я не впевнена, що це дасть якийсь результат. Можливо з ними треба так діяти, як вони».

- «Сісти за стіл переговорів – це вже було. Генераль Лебедь з ними пробував розмовляти. Ви пам`ятаєте? Це пробував робити й Путін на початку своєї кар`єри. Але вони не висувають ніяких позитивних вимог – значить ні про що з ними домовлятися».

- «Ви знаєте, це просто гроші. Скоріш за все, я вважаю, це просто бізнес. Я думаю в цьому конфлікті є інтерес і силових структур, і держави. Якби не було основної причини – грошей. Я думаю, нічого цього не було б».

- «Комусь це вигідно. Невже комусь не зрозуміло де вони находяться – між Грузією і Чечнею. У цій розщелині. Невже не ясно – це дві потужних атаки – і там нікого не буде. Абсолютно».

- «Я б на місці мешканців Росії, виніс на референдум питання, щоб всетаки віддать їм цю Чечню. Це кровопролиття вже п`ять років триває. Краще нехай вони відокремляться – і все».

Немало людей занепокоєні, що дії терористів можуть поширитися й на територію України.

- «На території України нам перш за все треба врегулювати ситуацію з Кримом. Тому що рано чи пізно там щось може початися. І почнеться це не з кримських татар, а із-зовні».

- «Так – це може трапитися в будь-якому місці у в будь-який час. Навіть в Україні. Ніхто від цього не застрахований. Тому турбуватися про це необхідно всім».

- «Треба відкликати наших миротворців з Іраку, мені так здається. Це для нас може погано закінчитися».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG