Спеціальні потреби

Вiдзначення Дня незалежностi у Львовi - 2004-08-27


Львiв - 24 серпня. У Львові День незалежності розпочали святкувати ще в неділю. Щоправда, влада і опозиція під час вяткувань підкреслили свою окремішність. На центральному проспекті міста під пам’ятником Тарасу Шевченку відбувалося народне віче за активної участі коаліції „Сила народу” та обласного штабу Віктора Ющенка. Майже одночасно на тому таки проспекті Свободи, у Львівському театрі опери та балету, обласна та міська влада взяла участь в урочистій академії з нагоди Дня незалежності. Представники фракції „Наша Україна” проігнорували цей захід. Подібним чином відбувалося покладання квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку, В’ячеславу Чорноволу, Михайлові Грушевському, Іванові Франку. З самого ранку поклали квіти міський голова та представники облдержадміністрації та облради. О пів на одинадцяту до пам’ятника Грушевському прийшли представники Народного руху України. Серед них – народний депутат України Ярослав Кендзьор:

«Ми не хотіли - Народний рух України – стояти поруч з сьогоднішньою владою. Влада, яка сьогодні здає Україну повністю Росії і нібито вшановує День незалежності – ну ми ж розуміємо, що це фарисейтсво, велике фарисейство».

Вшанування проходило коротко і без промов. До „нашоукраїнців” приєдналися представники львівського осередку Соціалістичної партії. Навзаєм привітавши один одного з святом, соціалісти вирушили до пам’ятника Франку, а також місць вшанування визволителів Львова від фашистів. Голова Львівської обласної організації Соціалістичної партії України Євген Таліпов висловив солідарність з Народним Рухом:

«Це свято українського народу, і поетому ми святкуємо разом з українським народом. Бажаємо також, щоби президентом України стала порядна людина, яка дбає про Україну, і її пріоритетами є Україна, труд, народовладдя і соціальний захист. Я рахую так, што у кого єсть серце в душе і хто поважає Україну, той буде святкувати вмєстє з українським народом. У нас є угода про спільні дії зараз з „Нашою Україною”, і ми будемо співпрацювати разом. Вмєстє з українським народом і вмєстє з Народним рухом».

Окрім того у Львові та області відбувалися концерти, культурні та спортивні заходи, поминальні богослужіння, а у селі Руда зусиллями Львівської галереї мистецтв відкрили Музей гетьмана Івана Виговського. З Днем незалежності мешканців рідного міста приїхала привітати львів’янка Руслана – ввечері вона виступила iз святковом концертом за участю зірок фестивалю „Євробачення”. Завершилися урочистості святковим салютом.

Попри традиційні офіційні заходи, свій День незалежності у Львові відзначалии і ті, хто організовував свято за покликом серця, а не з розпорядження губернатора. В цей день вулицями Львова пройшов мандрівний театр студентів і випускників Державного університету театрального мистецтва імені Карпенка-Карого. 11 серпня вони вирушили з Києва і пройшли селами Рівненської і Львівської області, аби 24 серпня виступити перед львів’янами. Їхня вистава „Коза” – староукраїнська п’єса на кшталт комедії дель’арте, проте сповнена алюзій щодо сучасної України.

Їхня ініціатива не є політичною, вони не мають спонсорів, а грали у Львові як і в інших населених пунктах України – просто неба, для перехожих. Вистава завершилася гімном України - і у Львові, як і всюди на їхньому шляху, публіка підспівувала.

XS
SM
MD
LG