Спеціальні потреби

Олександр Мороз вiдвiдав Днiпропетровщину - 2004-08-13


Днiпропетровськ - 12 серпня. Сьогоднi кандидат на посаду Президента України голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз здійснив передвиборчу поїздку до Дніпропетровська, Дніпродзержинська і Кривого Рогу.

В усіх трьох містах на Дніпропетровщині Олександр Мороз відвідав центральні базари, де зустрічався з дрібними підприємцями, провів зустрічі з виборцями біля прохідних Криворіжсталі, Дніпровського металургійного комбінату у Дніпродзержинську та біля Палацу культури шинників у Дніпропетровську і записав п’ять програм на радіо і телебаченні. На прес-конференції у Дніпропетровську Олександр Мороз відповiдав на запитання журналістів. Зокрема, щодо призначень Центральною виборчою комісією голів територіальних виборчих комісій Олександр Мороз зазначив:

“Вчора увечері мені стало відомо, що відбувся розподіл керівних посад у територіальних виборчих комісіях і комп’ютери працювали як завжди об’єктивно, але несправедливо. Розподіл відбувся тенденційно. Ну, якщо говорити, що Ющенко одержав чотирьох голів комісій у Тернопільській області, то я думаю, що тут пояснюється, чому це непотрібне Партії Регіонів чи, наприклад, представнику влади, бо там, очевидно, не вдасться добитися відповідно до тих технологій, що будуть застосовуватися. Але тут є два цікавих моменти. Перший момент, що об’єктивно підтверджене таким способом, кого боїться влада під час виборів. Друге – підтверджується головне місце фальсифікації з використанням комп’ютерної системи, це для передачі інформації з територіальних комісій до Центральної виборчої комісії. Маючи цю інформацію, я думаю, що ми продумаємо подальші кроки для того, щоб заблокувати наміри влади щодо фальсифікації виборів. Я думаю також, що ми знайдемо адекватні кроки у контексті тих договірних умов про контроль над виборами, які ми підписали з Нашою Україною і комуністами”.

Олександр Мороз наголосив на необхідності проведення паралельного підрахунку голосів і сказав, що сил для цього у опозиції вистачить. Відмовившись коментувати склад виборчих штабів конкурентів, голова Соцпартії все ж сказав, що наявність у виборчих структурах Віктора Януковича державних службовців є порушенням Конституції України.

Коментуючи масовий виїзд державних службовців за державний кошт до Афін на Олімпійські ігри, Олександр Мороз сказав:

“Я вважаю, що це величезна ганьба, коли передбачаються двадцять губернаторів, двадцять депутатів, двадцять представників адміністрації, двадцять міністрів, а також кожен із них бере ще з собою супроводжуючу особу невідомої статі і віку і зв’язків із цими людьми. І все це робиться за бюджетний кошт і я думаю, що це просто спроба тих людей, які нечесні на руку, скористатися не просто такою крадіжкою бюджетних коштів, а ще скористатися з кайфом, від того одержати, що ось ми виклик робимо суспільству. Ну, хай би поїхав голова Олімпійського комітету взяти участь у відкритті Олімпіади і повернувся назад. Це нормальна була б реакція з боку держави. А те, що робиться сьогодні, це просто ганьба”.

Щодо рівності можливостей кандидатів у використанні засобів масової інформації у передвиборчій кампанії Олександр Мороз зазначив, що сьогодні в Україні навіть ввімкнена праска говорить про Януковича та що міжнародні спостерігачі, напевне, дадуть цьому належну оцінку. Досвід минулої виборчої кампанії, у якій агітація блоку “За єдину Україну” велася такими же способами і забезпечила блоку лише 12% голосів, свідчить про неуспішність подібних методів – зазначив Мороз. У Дніпропетровську не могло обійтися без запитання про подальшу долю приватизованої “Криворіжсталі”. У відповідь Олександр Мороз ще раз повторив тезу про необхідність закону про реприватизацію та про повернення під державне управління низки підприємств, приватизація яких привела Україну у залежність від монопольних кланів і додав, що у разі успіху опозиції на виборах реприватизація напевне буде проведена.

Олександр Мороз також повідомив, що під час його поїздок у регіони деякі місцеві керівники намагаються таємно з ним зустрітися і переговорити про своє майбутнє у разі перемоги опозиції.

XS
SM
MD
LG