Спеціальні потреби

Сумськi студенти стримано реагують на жест Кучми - 2004-08-11


Київ – 10 серпня. Президент Кучма скасував сьогодні свій указ про об’єднання трьох сумських вищих навчальних закладів. Таким чином він пішов на зустріч вимогам студентів і викладачів, які майже півтора місяця протестували проти створення Сумського Національного Університету. Однак учасники акції протесту не поспішають заявляти про припинення пішої ходи на Київ.

Леонід Кучма скасував у вівторок свій указ про об’єднання трьох вищих навчальних закладів у Сумах. Про це повідомила прес-служба глави держави. У повідомленні йдеться, що президент пішов на такий крок заради злагоди у суспільстві і для того, щоб окремі полiтики не спекулювали на студентській акції. Як інформує прес-служба, Леонід Кучма своїм рішенням хоче не допустити подальшого нагнітання напруження в країні напередодні президентських виборів.

Як заявила в iнтервю Голосу Америки речниця акцiї Олександра Веснич, студенти зустріли повідомлення із радістю. Однак учасники ходи, які зараз знаходяться на територiї Полтавщини приблизно за півсотнi кiлометрiв вiд адмінистративного кордону iз Київською областю, поки що не поспішають заявляти про припинення акцiї, яка вже триває понад пiвтора мiсяця. За словами Веснич, припинення злиття унiверситетiв – лише одна iз вимог акцiї:

«Студенти Аграрного унiверситету, якi також протестували з нами, їх ректор Царенко, вiн лишається. Потiм ми [пiддавалися] репресiям; до наших батькiв ходять додому, викликають їх до обладмiнiстрацiї. Ми хочемо гарантiї того, що з нами нiчого не станеться. Ми ж лишемося на своїх бюджетних мiсцях. Нас ще напокоїть те, що вiдмiнено указ Президента, а розпорядження Кабiнету мiнiстрiв – нi. I ми повиннi усе це знати точно – те, що в наших унiверситетах усе буде як ранiше. I те, що виннi у цiй [справi] будуть покаранi, що ситуацiя буде проаналiзована. I крiм того в походi було багато порушень – хоча вибачення вимагаємо», - зазначила Веснич.

Учасники акції також ще визначаються, чи будуть вони наполягати на вимозі звiльнити сумського губернатора Володимира Щербаня та голову обласного Управління внутрішніх справ Миколу Плєханова.

Найближчим часом студенти проведуть віче, на якому вирiшать, що робитимуть далі – чи продовжать похiд, чи оголосять про його заверешення. Поки що вони зупинилися і розбили наметове містечко на Полтавщині.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG