Спеціальні потреби

Що пропонують кандидати Ржавський, Вiтренко, Кiнах - 2004-08-01


Київ – 30 липня. На цих президентських виборах в Україні зареєстрована рекордна кількість кандидатів. Дехто з них уже активно включився у виборчу кампанію. І виглядає на те, що чим менші шанси кандидата на перемогу, тим безапеляційніше він заявляє: «Президентом стану саме я».

Кандидат у Президенти Олександр Ржавський скликав прес-конференцію, бо образився на політолога Томенка, який відніс його до групи кандидатів-невдах, політичних кілерів і аутсайдерів. Лідер «Єдиної родини» Ржавський, що на минулих президентських виборах отримав менше одного відсотка голосів, а на цих встиг першим зареєструватися в Центрвиборчкомі, каже, що ніякий він не невдаха, і претендентів на президентство пропонує класифікувати не за рейтингом, а відповідно до того, може чи не може цей кандидат, за певної ситуації, стати Президентом. Як заявляє Ржавський – він може, і за його словами, не факт, що у другому турі Ющенко виграє у Ржавського. Бізнесмен Ржавський, що пропонує обмежити список кандидатів тими, чий дохiд не менший трьохсот тисяч доларів на рік, називає себе єдиним реальним кандидатом від народу. Його програма – Україна має стати центром світу. Вона просто чекає на людину. І ця людина, каже Ржавський, уже прийшла.

«Подивіться на мене. Невже ви не бачите, що я успішна людина. Та я думаю, що сьогодні 45 мільйонів наших громадян вважали б за щастя мати таку сім`ю, такі статки, такий розум, такі можливості, як сьогодні є у мене. Це взірець сьогодні для кожного українця. Ну невже ви не бачите, невже ви не бачите, що з мене можна взяти приклад будь-кому»?

З не меншою впевненістю говорить про свою перемогу на виборах Наталя Вітренко. Прогресивна соціалістка, партія якої за підсумками минулих парламентських виборів не пройшла до Верховної Ради, на прес-конференції скритикувала зовнішньополітичні програми решти кандидатів. Програма самої Вітренко передбачає негайне виведення України з Міжнародного валютного фонду та Союз з Росією і Білоруссю (центр цієї союзної держави, до речі, пропонується зробити в Чернігові). Пані Вітренко похвалила Президента Кучму за те, що нарешті, як вона сказала, відмовився від вступу до НАТО, і зажадала відставки мiнiстра оборони Марчука, який заявив, що курс на вступ до альянсу зберігається. Чим Вітренко відрізняється від інших кандидатів? Тим, що я жінка, а вони всі чоловіки, -- каже вона. А ще конкретністю програми:

«Моя програма конкретна. А інші програми, вибачте, це пісні нібелунгів. Хай вони співають і виспівують, але це не програми кандидатів в Президенти».

Ще один претендент, якого політологи відносять до групи кандидатів, які не мають шансу на президентство, але ставлять на майбутні парламентські вибори – Анатолій Кінах. Екс-прем`єр-міністр і лідер Союзу промисловців та підприємців спілкувався сьогодні з виборцями способом новітніх технологій – у чаті сайту «Телекритика». Пан Кінах має свою класифікацію претендентів на президенський пост – за методами ведення виборчої кампанії. Він проти чорного піару та брудних технологій, і називає неприпустимим те, що вже на старті виборчої кампанії дехто з кандидатів застосовує адміністративний ресурс. Хто ці «дехто» – пан Кінах натякнув, відповідаючи в чаті на запитання: “Чи вважаєте ви нормальною масову участь держслужбовців, викладачів, лікарів та інших людей, що отримують зарплатню з бюджету, в кампанії Януковича”.

«Це грубе порушення як закнодавства України, так і принципів прозорої, рівноправної політичної конкуренції. Підкреслюю: грубе порушення».

Як каже Кінах, держслужбовці повинні бути на рівній відстані від політико-фінансових груп. Бо особливо в останній період владні структури, замість того щоб обслуговувати своїх громадян, працюють на інтереси окремих фінансових груп і кланів. Пан Кінах повідомив, що готовий підписати декларацію про чесні вибори, запропоновану Ющенком і що зараз його партією ведуться такі переговори.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG