Спеціальні потреби

«Наша Україна» оскаржує судовий вирок - 2004-07-29


Київ - 29 липня. Юристи блоку «Наша Україна» не згодні із судовим вироком, винесеним Вікторові Ющенку, і готують апеляцію. Цього тижня суд першої інстанції задовольнив позов партії об’єднаних соціал-демократів за, як сказано, наклеп і приниження ділової репутації.

Заступник керівника Центрального штабу Віктора Ющенка Микола Катеринчук вважає, що справа за позовом СДПУ(о) до Віктора Ющенка має суто замовний характер. Доказом цього Катеринчук вважає те, що відповідача не повідомили про місце, час і предмет судового розгляду.

«Цим були порушені права громадянина Ющенка на захист, оскільки він не мав можливості та не брав участь у судовому процесі, не висловлював своє бачення цієї справи», - цитує Катеринчука прес-служба блоку.

Він повідомив, що юристи кандидата в президенти вже готують апеляцію в цій справі з процедурних питань. Крім того, Микола Катеринчук зазначив, що, згідно з чинним законодавством, народні депутати не відповідають за зміст своїх виступів у Верховній Раді. Таким чином, парламентарії мають можливість вільно висловлювати свої думки щодо певних подій.

Цього тижня Шевченківський суд Києва задовольнив позов СДПУ(о) до Віктора Ющенка та визнав недостовірною інформацію, оприлюднену ним з трибуни українського парламенту у квітні цього року. Лідер блоку «Наша Україна» звинуватив СДПУ(о) в організації кримінального заколоту під час виборів у Мукачевому та назвав діяльність очолюваної Віктором Медведчуком партї «фашистської спрямованості». СДПУ(о) обґрунтувала свої позовні вимоги тим, що «дії та висловлювання відповідача мали наклепницький характер, є неправдивими, ганьблять ділову репутацію партії, гідність та честь її членів».

Суд зобов’язав Ющенка спростувати інформацію на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради.

Раніше Віктор Ющенко вже був фігурантом подібних справ, але як позивач. Наприкінці минулого року він виграв суд проти рекламної компанії «Плазма», на біг-бордах якої було розміщено образливі зображення Ющенка в нацистській формі. Відповідача зобов’язали вибачитися в письмовій формі та сплатити 500 гривень за моральну шкоду.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG