Спеціальні потреби

Жалоба за жертвами трагедiї на шахтi «Краснолиманська» - 2004-07-22


Київ – 21 липня. В Україні почалися дні жалоби у зв’язку із загибеллю шахтарів на Донеччині. Нагадаємо, 19 липня близько 21:00 на шахті «Краснолиманська» сталася велика аварія. За попередніми даними, причиною аварії став вибух метану. Загинув 31 шахтар, доля ще п`яти – далi невідома.

Причини вибуху на шахті “Краснолиманська” стануть відомi, коли буде ліквідовано пожежу і розвідникам вдасться спуститися на місце аварії. Про це заявив прем’єр-міністр Віктор Янукович, який зараз перебуває на Донеччині. Прес-секретар прем’єра Ганна Герман підтвердила, що доля п`яти гірників досі невідома. За її словами, Віктор Янукович вже почав зустрічатись із сім’ями загиблих. Нагадаємо, Кабінет міністрів вже виділив для них 2,5 млн гривень. Загалом родини загиблих гірників отримають в середньому по 160 тис. гривень компенсації.

Тим часом, як урядова комісія з’ясовує причини трагедії, голова незалежної профспілки гірників Михайло Волинець каже, що винне у трагедії насамперед керівництво шахти: «Я можу сказати, що цей пласт досить газовий, там не можна було видобувати на добу 2000 і більше вугілля, а середньодобове навантаження там склало 2350 тонн на добу. Виділення газу метану складало 30 метрів кубічних на хвилину. Це дуже великий обсяг газу, і тому там, на мій погляд, в першу чергу порушилась технологія видобутку вугілля».

За словами Волинця, збільшуючи видобуток вугілля до таких обсягів, керівництво шахти намагалось отримати надприбутки. Голова незалежної профспілки гірників також додав, що його не включили до складу експертної комісії, що займається розслідуванням ситуації.

Зараз на “Краснолиманській” працюють азотні установки, які мають остаточно загасити пожежу. Як стверджує Віктор Янукович, нині шахту забезпечено всіма технічними та фінансовими засобами, необхідними для ліквідації наслідків аварії.

XS
SM
MD
LG