Спеціальні потреби

«Нацiональна карта» на президентських виборах - 2004-07-18


Київ – 16 липня. “Національні меншини та засоби масової інформації в Україні. Спроби розіграти національну карту у виборчій боротьбі”. Спільний проект моніторингу під такою назвою розпочинають Інститут масової інформації, Всесвітня кампанія за свободу слова “Артикль 19” і Харківська правозахисна група.

На виборах будуть спроби розіграти національну карту. У цьому багатьох спостерігачів переконує поява, чим ближче до виборів, тим більшої кількості брудних технологій, спрямованих на розпалювання міжетнічної ворожнечі. Вулицями Києва крокують, під факелами й свастиками, якісь маргінальні групи буцімто на підтримку Ющенка, проти чого сам Ющенко рішуче протестує. Зі сторінок газет та екранів телевізорів глядачам і читачам намагаються нав`язати уявлення про одного кандидата в Президенти як виразника інтересів Західної, а іншого – Східної України. Після виборів в Мукачевому, відомих небаченим досі втручанням криміналу у виборчий процес, на підтримку сумнівно обраного мера, на каналі 1+1, виступає голова угорської громади. В Криму шляхом провокативних публікацій в пресі штучно нагнітається протистояння з кримськими татарами – відомо ж бо, що татари голосуватимуть за опозиційну “Нашу Україну”.

Як виглядає, дехто у запалі виборчої боротьби ладен поставити на кін етнічну злагоду – те єдине, чим досі по праву може пишатися Україна. Говорить директор Інституту масової інформації Сергій Таран:

«Зрозуміло, що спроба розіграти національну карту або висмоктати з пальця протистояння між Сходом і Заходом – це лише політична технологія. Але ті, хто це робить, вони насправді висмоктують джина з пляшки. Адже спровокувати політичне змагання за етнічною ознакою, за національною ознакою – це поставити під сумнів стабільність політики, цілісність держави на довгі роки».

Щоб зменшити можливість спекуляцій на етнічні теми під час виборчої кампанії, Інститут масової інформації разом з Харківською правозахисною групою та міжнародною організацією “Артикль 19” оголосили спільний проект моніторингу засобів масової інформації. Учасники проекту планують відстежувати, за центральними і регіональними ЗМІ, факти утиску національних меншин, а відтак надавати юридичний захист усім, хто зазнав дискримінації. Факти підбурювання міжетнічної ворожнечі також максимально висвітлюватимуть, аби люди розуміли, що відбувається і яка політична технологія тут задіяна.

Метою проекту є також добиватися рівного доступу усіх кандидатів до засобів масової інформації. Про це говорить координатор проекту “Артикль 19” Федеріка Пріна:

“Одна з основних наший цілей – моніторинг засобів масової інформації та інформування громадян, наскільки витримується вимога про рівний доступ кандидатів до преси”. Як зауважила координатор проекту “Артикль 19”, наразі в Україні пропрезидентські кандидати мають далеко більший доступ до засобів масової інформації, ніж опозиція.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG