Спеціальні потреби

Пристрастi навколо продажу Криворiжсталi не вщухають - 2004-06-16


Київ – 15 червня. Чергове збурення у парламенті викликали результати конкурсу з продажу Криворіжсталі, які були оприлюднені вчора. Нагадаємо, що найбільше металургійне підприємство країни купила компанія Інвестиційно-металургійний союз, яка належить Віктору Пінчуку та Ренату Ахметову.

Вже зранку соціалісти та комуністи обіцяли блокувати роботу парламенту, якщо депутати відмовляться заслухати звіт голови Фонду Держмайна Чечетова, однак така пропозиція набрала лише 210 голосів. Це викликало шквал критики з боку опозиційних фракцій. Вони твердять, що конкурсу як такого не було, і що умови Фодну відразу були написані під компанію Пінчука та Ахметова. Відтак опозиція вважає терміновим завданням заслухати це питання у парламентській залі. Як сказав нашоукраїнець Валерій Асадчев, «треба, щоб громадяни знали, хто вкрав. Те, що вкрали за бюджетні гроші. Напочатку вкрали десять мільярдів в бюджеті, а потім за ці гроші придбали собі об’єкт».

Лiдер соцiалiстiв Олександр Мороз каже, що конкурс було завершено всупереч судового рішення про його призупинення і що сума, за яку купили завод, не відповідає його реальній вартості. «Фактично за безцінь, якщо говорити об’єктивно. Це найкрупніше підприємство віддано в руки конкретних людей», - сказав вiн.

Вважають, що така приватизація може вкрай негативно відобразитися на іміджу України. Оскільки західні металургійні гіганти, які претендували на Криворіжсталь, опинилися так би мовити за бортом, хоч і готові були платити значно більші гроші. За словами iншого депутата вiд Нашої України Георгія Манчуленка:

«Ми просто напросто забуваємо, що були пропозиції і в тому числі від іноземних інвесторів, які перевищували ціну, за яку продано Криворіжсталь у два три рази. Ніхто про це не говорить».

Натомість представник фракції Регіонів, яку вважають близькою до донецького бізнесу, в тому числі й Рената Ахметова, депутат Валерій Коновалюк заявив, що іноземні інвестори часто не є оптимальним варіантом:

«Ми маємо приклад, коли зовнішний інвестор не виконує зобов’язання після укладення угоди і я вважаю, що приватизація - вона дала додатковий ресурс для того, щоб ми можливо в цьому році погасили заборгованість заробiтної плати». Всі заяви опозиції з приводу Криворіжсталі Коновалюк називає політичним шоу.

Зрештою, про те, як відбувався конкурс щодо потужного металургійного підприємства депутати слухатимуть вже завтра під час звіту уряду щодо економічної політики. А Михайла Чечетова викликали до парламенту за тиждень. Його звіт може закінчитися відставкою. Принаймні саме це збираються ініціювати опозиційні фракції. Однак лише їхніх голосів для цього забракне.

XS
SM
MD
LG