Спеціальні потреби

Підписано меморандум про використання українських літаків альянсом НАТО - 2004-06-08


Київ – 8 червня. Україна та Північно-атлантичний альянс погодили використання української транспортної авіації. Відповідний меморандум міністр оборони України Євген Марчук і представник головного стратегічного командування з трансформації НАТО адмірал Мігель Фернандес підписали у Варшаві.

Україна взяла на себе зобов’язання в разі потреби забезпечити передислокацію військового персоналу та військової техніки країн-членів НАТО повітряним шляхом. Якщо від НАТО надійдуть відповідні пропозиції про авіаперевезення, сторони домовлятимуться про конкретні умови, повідомив начальник управління євроатлантичної інтеґрації Генштабу Збройних Сил України Леонід Голопатюк. Українські авіакомпанії братимуть участь у тендерах на такі перевезення на загальних підставах.

Як зазначив генеральний секретар альянсу Яап де Хооп Схеффер, набере чинності після її ратифікації. Документ роз’яснює процедуру винаймання членами НАТО українських літаків. За словами керівника блоку, угода буде вигідною для обох сторін.

Коментуючи підписання документу, Марчук зазначив, що Україна вже має репутацію надійного партнера альянсу у здійсненні стратегічних військових авіаперевезень. Авіаційний науково-технічний комплекс ім. О.Антонова готове надати для перевезень свої літаки АН-124 «Руслан». Вони здатні піднімати до 150 т вантажу та перевозити його на відстань до 5,000 км. НАТО планує використовувати українську авіацію, допоки європейський консорціум створить власний транспортний літак А400. У тендері також беруть участь російські та американські авіакомпанії, які пропонують використовувати власні літаки «Руслан» і Boeing.

За оцінками, експлуатація українського літака вшестеро дешевша, ніж у фірми Boeing, тому деякі експерти називають пропозицію України набагато вигіднішою. Остаточне рішення про переможців тендера буде прийнято наприкінці місяця на стамбульському саміті членів НАТО.

XS
SM
MD
LG