Спеціальні потреби

Що думають кияни про судимостi прем`єра Януковича? - 2004-06-03


Київ – 2 червня. Чи може людина з кримінальним минулим балотуватися в Президенти? Це запитання дедалі ширше дебатується в Україні у зв'язку з чутками про судимості нинішнього прем'єр-міністра і кандидата в Президенти від влади Віктора Януковича.

На це запитання Україна, як виглядає, готова дати неординарну відповідь. Дві судимості нинішнього прем'єра широко обговорювалися в пресі від часів його обрання на посаду. А після того як Віктор Янукович був проголошений єдиним кандидатом від влади на президентських виборах, темні сторінки його біографії взялися прояснювати журналісти. Новопризначений прес-секретар прем'єра Ганна Герман заявила, що минулі судимості були незаконними, а винесені вироки -- необгрунтованими, хоча й не уточнила, які саме злочини йому інкримінувалися. Наприкінці травня на запросини урядової прес-служби відбулася поїздка групи журналістів до Донецька. Ця поїздка замість одних запитань породила багато інших: адже ознайомитися з матеріалами кримінальних справ нікому з журналістів так і не дали.

Чи дійсно нинішній керівник українського уряду невинуватий у скоєнні тих злочинів, за які був засуджений? Інтрига залишається. А відтак залишається й запитання: чи може бути президентом людина, яка мала в минулому проблеми із законом? Ось що на це запитання відповідають прості кияни – люди, які в жовтні цього року прийдуть на виборчі дільниці:

- «Вже одне слово судимий про все говорить. Це президент. Навіть судимий не може бути ні вчитель, ні лікар, я так вважаю. А Президент і подавно – це є батько всієї країни, як так можна, судимий».

- «Я взагалі собі не уявляю, як може буть кримінальний авторитет, бандит, і де це було, в якій країні, не знаю, такого ніде не було і не буде, щоб оцей бандит управляв такою великою державою».

- «Треба сприймати позитив Януковича щодо здатності реалізувати українську мрію щодо інтеграції в Європу, іменно через цю призму, а чіплятися за якісь особливість, факти в житті людини це не є принциповим, принциповим є здатність консолідувати націю».

- «Це не він шапки знімав у туалетах? Я навіть знаю, як він це робив. Людина роздівалася, а він забігав і шапку брав. А як може людина, яка має судимості, бути президентом, як»?

- «Ну я чула це, і по газеті читала. Але мені здається, це передвиборне щось таке. Я не вірю цьому. Наче щось передвиборне. Як завжди».

- «Ну это все-таки ошибки юности».

- «Мовчать же, за що судили його. Мовчать. Толком то ніхто не скаже».

- «Так вони роблять все, щоб це ніхто не почув. Інформаційна блокада, перекручування фактів. Тому я читав, що та справа, що він двічі судимий, якась чи одна, чи друга, в Донецьку вони знищені за строком давності. Особисто я не хотів би жить за часів президента Януковича».

- «Він представляє клани кримінальні – Дніпропетровщина, Донеччина, він не може бути нормальним президентом, коли за ним кримінал стоїть в принципі».

- «Это будет самая страшная вещь, если этот человек станет Президентом Украины. Потому что 2 или 3 судимости это нонсенс вообще даже рассматривать такую возможность, чтобы такой человек даже баллотировался, не то чтобы даже им стал. Поэтому это будет ужасная трагедия, если это свершится».

(Це буде найстрашніша річ, якщо ця людина стане Президентом України. Тому що 2 чи 3 судимості – це нонсенс взагалі навіть розглядати таку можливість, щоб ця людина балотувалася, не те щоб вона стала Президентом. Це буде жахлива трагедія, якщо це здійсниться).

- «Я думаю, що влада все зробить, щоб він виграв. Але ми за нього голосувати не будем».

Як свідчать дані опитувань, виборці готові голосувати переважно за Віктора Ющенка, однак при цьому впевнені, що переможе Віктор Янукович – за рахунок нечесних виборів та фальсифікації результатів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG