Спеціальні потреби

Що буде на порядку денному українсько-росiйських переговорiв? - 2004-05-27


27-28 травня в Москві відбудуться українсьо-російські переговори, головною темою яких стане обговорення комплексу взаємодії України та Росії у світлі формування великої Європи, а також перспектив українсько-російських відносин.

Це вже друге подібне засідання. Перше відбулось ще 19 травня минулого року у Києві. За словами речника Мiнiстерства закордонних справ, Маркіяна Лубківського для продовження діалогу з Росією до Москви відлітає український міністр закордонних справ Костянтин Грищенко. Комплекс питань, які обговорюватимуть обидві країни, доволі великий. Серед них зокрема варто виділити питання взаємодії сторін з Європейським Союзом та НАТО, питання загальноєвропейської економічної інтеграції та розмежування Азовського моря і Керченської затоки. Під час брифінгу в МЗС журналісти не оминули увагою і тему вступу України до Світової організації торгівлі і чи не затягуватиметься цей процес у зв’язку із активною співпрацею з Росією. Проте Маркіян Лубківський відзначив, що українська делегація їде в Росію консультуватись, а не радитись:

«Ми ні з ким не будемо радитись. Ми будемо консультуватись. Справа в тому, що Російська Федерація не лише є стратегічним партнером України у двосторонніх відносинах, але й ключовим гравцем на міжнародній арені. Таким же ключовим гравцем, як США, чи ЄС. Є дуже багато питань, де ми можемо допомогти один одному. Або ж є дуже багато питань, де ми можемо не заважати один одному для досягнення тих, чи інших цілей. Саме йдеться про консультативний механізм, а не механізм такий, що хтось з кимсь буде радитись».

Що стосується питання кордонів в Азовському морі, то за словами речника МЗС, українська сторона має намір у будь-якому випадку дотримуватись встановлених кордонів в районі острова Тузла.

«Державний кордон ми будемо позначати, і з цього ми виходимо на переговорах, так як проходив колись адміністративний кордон між колишніми радянськими республіками. Незалежно від того - піде Тузла під воду, чи вона не піде під воду».

Між тим, в той час, як українське зовнішньополітичне відомство посилено налагоджує свої зв’язки з північно-східним сусідом, майбутні перспективи України широко обговорюються на Заході. Зокрема, прем'єр-міністр Польщі Марек Белка звернувся до двадцяти п'яти країн Європейського Союзу з пропозицією дати Україні чітку відповідь, про можливість стати у майбутньому повноправним членом ЄС. Польська сторона, яка завжди підтримувала прозахідний вектор української політики вважає, що якщо найближчим часом Україна не отримає чіткої відповіді щодо своїх перспектив на Заході, то це лише підштовхне її в обійми Росії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG