Спеціальні потреби

Пiд вартою опинився журналiст-свiдок подiй в Мукачевомy - 2004-05-24


Мукачівський суд мав у понедiлок розглянути справу журналіста Костянтина Сидоренка. Його було затримано 22 травня співробітниками Закарпатського обласного управління по боротьбі з організованою злочинністю. Журналіста звинувачують в опорі правоохоронцям та зберіганні вибухових пристроїв.

За твердженням мукачівських журналістів, Костянтин Сидоренко був спостерігачем під час виборів у Мукачевому, збирав інформацію про виборчі порушення та їх оргаізаторів, проводив відео-зйомку масових заходів протесту в Мукачеві. За два дні до затримання він зняв на відеокамеру ліквідацію правоохоронцями наметового містечка «ПОРА!» в Ужгороді навпроти обласної адміністрації і саме його матеріали є основними доказами протиправних дій правоохоронців, які активісти «ПОРИ!» мали намір використати в суді. Крім того, його матеріали використовував місцевий опозиційний телеканал «М-студіо».

Останніми Сидоренка бачили двоє його друзів. Буквально на їх очах на одній з центральних вулиць міста до журналіста підійшли невідомі у цивільному одязі та накинулись на нього. При цьому на землі біля журналіста опинився поліетиленовий пакет, з якого випали пристрої, схожі на петарди. Дізнатись про долю Сидоренка колегам вдалось лише за кілька днів. За словами народного депутата Євгена Жовтяка, кілька днів до журналіста не пускали адвоката:

«Казали, що якщо ти хочеш адвоката, - ми тобі дамо адвоката. Якщо ти хочеш конкретного адвоката, то назви прізвище. Зрозуміло, що знайомих адвокатів у Закарпатській області у нього не було і він не міг назвати прізвища. От його три дні й позбавляли права на захист, передбачений Конституцією. На тій підставі, що він не знає прізвища адвоката».

Обласний осередок «Нашої України» вже виділив Сидоренку адвоката. У понедiлок вранці над журналістом мав відбутись суд, але, як стверджують місцеві мас-медіа, суддя переніс засідання, мотивуючи це надзвичайною завантаженістю суду. Між тим, сам Костянтин Сидоренко відкидає будь-які звинувачення, висунуті проти нього. А журналісти Інтернет-сайту «Гаряча лінія», з якими він співпрацював просять допомоги в громадських організацій, щоб витягнути Сидоренка з-під варти.

XS
SM
MD
LG