Спеціальні потреби

США про Мукачеве, ЄЕП та Iрак. - 2004-04-23


Київ - 22 квітня. Різку заяву щодо виборів у Мукачевому схвалили Сполучені Штати. Про це сьогодні на телепрес-конференції повідомила помічник держсекретаря США Елізабет Джоунс. Вона також прокоментувала рішення України приєднатися до Єдиного економічного простору та питання співпраці в Іраку.

Сполучені Штати глибоко стурбовані тим, як проведені вибори міського голови у Мукачевому. За всіма ознаками відбулася явна підтасовка результатів голосування. Таку заяву ухвалив державний департамент Сполучених Штатів, про що повідомила помічник держсекретаря з питань Європи Елізабет Джоунс. За її словами, численні повідомлення свідчать про серйозні порушення в процесі голосування та підрахунку голосів.

«Ми не віримо, що результати, повідомлені територіальною виборчою комісією адекватно відбивають волю мукачівських виборців і сподіваємося, що такі проблеми не будуть притаманні цьогорічним президентським виборам», сказала Елізабет Джоунс i додала:

«Ми дуже стурбовані цим. Це має бути виправлено. Ми вітаємо, що президент Кучма попросив провести розслідування всіх обставин. Це добрий крок вперед».

Помічник держсекретаря також висловила свої погляди на рішення Верховної Ради приєднатися до Єдиного економічного простору.

«Приєднання до Єдиного економічного простору, мені здається, суперечить європейській інтеграції України. Але це вибір України. Мені здається більш вірогідним, що рух до європейських структур принесе країні процвітання, збільшення робочих місць, чого прагне Україна».

Але найбільшу тривогу в уряді Сполучених Штатів викликає іракське питання. Адміністрація Буша вдячна українським військовим, які виконують стабілізаційну місію в Іраку. За словами Елізабет Джоунс, США робитимуть все можливе, щоб не допустити поширення діяльності терористів.

«Ми вживаємо величезну кількість заходів разом із Україною та іншими державами для того, щоб підвищити наші можливості обміну інформацією про терористів та їхні дії. Щоб арештувати членів таких груп, припинити їх фінансування, не допустити їх озброєння. Ми робимо все, щоб підвищити безпеку наших країн».

Українські урядовці запевняють Сполучені Штати, що не мають планів виведення свого контингенту із Іраку. Про це в Криму сказав президент Кучма.

Тим часом у четвер Верховна Рада зробила чергову спробу відкликати український контингент із зони конфлікту. Але прихильникам цієї ідеї не вистачило голосів навіть для того, щоб внести це питання до порядку денного.

XS
SM
MD
LG