Спеціальні потреби

Вiктор Янукович - кандидат вiд влади - 2004-04-15


Київ - 15 квiтня. Головна новина в Україні – висунення єдиним кандидатом від влади на президентських виборах прем`єр-міністра Віктора Януковича. Однак головним завданням кандидата Януковича парламентсько-урядова коаліція називає завершення політичної реформи.

Попри прогнозованість саме цієї кандидатруи, висунення Віктора Януковича кандидатом у Президенти все ж претендує на сенсацію. Головно через те, як це відбувалося. У середу у Президента була зустріч керівників парламентської більшості. Після зустрічі Степан Гавриш заявив, що Янукович - єдиний кандидат від влади. Цю заяву пана Гавриша в одному варіанті розповсюдили всі центральні телеканали із майже одинаковими коментарями на підтримку такого кроку. Цікаво, що Януковича висували не збори політичних партій, а досить вузьке коло людей, наближених до Президента Кучми, до того ж далеко до офіційного старту кампанії. Цікаво й те, що Януковичу в обмін на висунення його кандидатруи поставили умову – він має закінчити політичну реформу. Янукович пообіцяв це зробити. «Це не означає, що праця над змінами до Конституції закінчена. Ні, ми будемо працювати над цим» - сказав вiн.

Аби полегшити прем`єру завдання, і легалізувати повторне голосування, більшовики зробили подання до Конституційного суду, аби суд роз`яснив, чи міг спікер ставити на голосування проект із правками. За словами представника президента в парламентi Олександра Задоржного, «оскільки виникли такі думки із цього приводу, група народних депутатів вирішили звернутися до Конституційного суду, аби з`ясувати, який саме законопроект має остаточно схвалюватися – зі змінами, уточненнями, чи той, який був проголосований у першому читанні».

Однак жоден телеканал не дав коментар із цього приводу спікера Володимира Литвина. Він вважає, що таке подання до Конституційного суду вже немає сенсу, адже парламент розглядав конституційні зміни і потрібної кількості голосів не набрав. Литвин твердо каже, що у цій справі треба ставити крапку.

«158 стаття Конституції гласить, якщо законопроект про зміни до Конституції розглядався і не набрав дві третини голосів, повторно розглядати його можна тільки через рік. І я відповідально заявляю, ні на які компроміси я не піду» - сказав Литвин.

Втім цієї точки зору спiкера не поділяє Президент Кучма. В ексклюзивному інтерв`ю агентству Інтерфакс Україна він заявив, що політреформа буде закінчена до президентських виборів. Проте як при цьому обминути конституційну норму, яка забороняє друге голосування, Кучма не сказав.

XS
SM
MD
LG