Спеціальні потреби

В Українi передбачають брудну кампанiю - 2004-04-14


Київ - 14 квiтня. В Україні стало нормою застосування брудних політичних технологій – це висновок Агентства моделювання ситуацій. Агентство проводило дослідження, що стосувалося підготовки до президентських виборів штабами різних кандидатів.

Eксперти агентства моделювання ситуацій кажуть: президентська кампанія в Україні вже стартувала і називають прізвища трьох кандидатів, які можуть потрапити у другий тур – це Віктор Ющенко, Петро Симоненко та Віктор Янукович. Є ще один дуже потужний кандидат, який, попри велику кількість заяв про відмову балотування, може таки піти на вибори – це Леонід Кучма.

До речі, на користь цієї версії свідчать і останні заяви Володимира Литвина. Спікер заявив, що Президент сприйняв провал конституційної реформи спокійно і по філософськи, і що вдруге ставити на голсоування зміни до Конституційї він не збирається. Відтак все більше експертів говорять про велику ймовірнітсь третього балотування Леоніда Кучми, юридичне обгрунтування якого вже представив Конституційнй суд.

Станом на сьогодні у більшості кандидатів вже є виборчі штаби. Кандидати, наближені до влади, віддають перевагу закордоним політтехнологам, переважно росіянам – кажуть експерти агентства, опозиція покладається переважно на вітчизняних фахівців. Очолюють штаби люди, близькі до того чи іншого кандидата. Кожен з них вже має сформовані медіа-ресурси. На перший погляд, найбльш обмежений такий ресурс в опозиції. Однак, експерти агентства дійшли висновку, що Віктора Ющенка підтримує багато регіональних видань і що для опозиції підтрикта центральних ЗМІ не відіграє визначальної ролі.

Втiм проти лідера Нашої України застосовується найбiльше брудних технологій, і в основному за посередництва преси, вважає агентство. Прикладом брудних політтехнологій експерти називають програму «Проте» на каналі «Один плюс один». Далі кількість компромату на опозиційного кандидата буде лише зростати – прогнозує агентство і поширюватимуть його за посередництва в тому числі і мережі Інтернет. Найімовірніше, що проти Ющенка розігруватимуть кілька сценаріїв – таких як розкол Україн на Схід та Захід, розгортання кримського конфлікту, прив`язка до економічних скандалів та дискредитація на рівні родини та близьких.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG