Спеціальні потреби

Кучма за мораторiй на проведення перевiрок ЗМI - 2004-03-17


Київ - 16 березня. На період президентської передвиборчої кампанії в Україні буде введений мораторій на проведення перевірок засобів масової інформації. Ця ініціатива була підтримана Президентом Леонідом Кучмою. Своїм рішенням президент фактично зробив те, чого так довго домагались опозиційні фракції, але не змогли цього досягти. Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада відмовилася заборонити перевірки мас-медіа до завершення президентських виборів. За виставлений на голосування проект постанови віддали свої голоси 206 народних депутатів при необхідних 226. За постанову голосували лише опозиційні фракції, жодна з фракцій більшості її не підтримала.

Під час представлення постанови у парламенті голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко наголосив, що уряд офіційно заявив про підтримку заборони на проведення перевірок ЗМІ, проте це не справило враження на парламентсько-урядову коаліцію у Верховній Раді. Відразу на наступний день після провального голосування з проханням ввести мораторій на перевірки мас-медіа до Президента звернулась Національна спілка журналістів України. Голова спілки Ігор Лубченко висловив своє обурення результатами парламентського голосування і заявив, що якщо хтось з народних обранців думає, що відсутність мораторію негативно позначиться на діяльності його політичних конкурентів, то хай не тішить себе ілюзіями. Наступними до Президента звернулись представники Асоціації мережевих телерадіомовників України. Наголошуючи на значимості електронних мас-медіа у суспільному житті України, телерадіомовники теж просили заборонити проведення перевірок ЗМІ будь-якими контролюючими органами, включаючи органи податкової служби, правоохоронні органи. Вочевидь зважаючи на таку масовану атаку з боку представників мас-медіа, Кучма доручив Генпрокуратурі, Міністерству внутрішніх справ, Державній податковій адміністрації України, Міністерству з надзвичайних ситуацій підтримати ініціативу введення мораторію на проведення перевірок засобів масової інформації під час виборчої кампанії. Відповідно до президентського доручення, мораторій повинен бути введений на період проведення передвиборчої кампанії з виборів Президента України, що відбудуться 31 жовтня 2004 року.

Під час зустрічі з представниками асоціації мова також йшла про мораторій щодо надання ліцензій на користування телевізійними каналами мовлення для розвитку нових мереж, крім вже існуючих, і запобігання створення монополії на рекламному телевізійному ринку країни.

XS
SM
MD
LG