Спеціальні потреби

Депутати оцiнюють роботу уряду Януковича - 2004-03-17


Київ – 16 березня. Сьогоднi депутати Верховної Ради оцінювали роботу уряду Віктора Януковича. Оцінки досить неоднозначні. З одного боку, прем`єр звітує про рекордні темпи зростання валового внутрішнього продукту, з іншого - ці цифри поки що ніяк не відчутні на гаманці конкретно взятого українця. Люди більше пам`ятають зернову кризу, суттєве подорожчання продуктів харчування та зменшення мінімальної зарплатні. Однак звіт уряду депутати вирішили заслухати у режимі, що не передбачав висловлення недовіри діючому кабінету. Відтак звіт депутати лише заслухали разом із презентацією нової програми. У ній Янукович знову пообiцяв українцям зростання добробуту.

«Ми збирамємося збільшити соціальні видатки з бюджету до шістдесяти відсотків і збільшити мінімальну зарплату до 237 гривень вже у вересні цього року. Загалом зарплати мають зрости на 15 відсотків» - сказав глава українського уряду.

Опозиція нову програму різко скритикувала – документ нереальний, неконкретний та абсолютно відрізняється від тієї політики, що її реалізує діючий уряд – каже Віктор Ющенко.

«Ви прочитайте програму і знайдете там дві цифри. А те, що цифрами не сказано, я не можу коментувати. Можна дізнатися у прем`єр-міністра, яка зарплата буде, чи можна взнати, яка пенсія буде, чи як буде відбуватися погашення боргів. Ви не отримаєте відповіді».

Однак більшовики, якi уряд Януковича підтримують, підтримали й програму, не надто заглиблюючись у її зміст. Вони кажуть, що головне – це стабільна робота головного органу виконавчої влади у неспокійний виборчий рік, вважає, наприклад, Валерій Пустовойтенко. «Треба дати уряду можливість спокійно працювати. Я за цю позицію» - сказав вiн.

Недоторканість протягом року для урядовців важлива і в контексті політичної реформи, адже тоді у Кабміну та його глави буде значно більше владних повноважень, а значить і ціна урядових крісел значно зросте. Соціаліст Микола Рудьковський каже, що Янукович скористався вдалим моментом.

«Користуючись тим, що поки що у Верховній Раді не проголосовані конституційні зміни, Верховна Рада і бiльшість і Президент не можуть вплинути на призначення нового уряду, команда прем`єра вдало використала момент і хоче прийняти програму, щоб отримати індульгенцію на час президентських виборів», - вiдзначив Рудьковський.

Тепер, якщо зміни до Конституції будуть ухвалені, прем`єр отримає практично президентські повноваження, а президент – діючий чи новобраний вже не матиме права відставки уряду.

Сьогодні Янукович отримав ще й недоторканність на рік від депутатів. Без сумніву – це плюс для прем`єра. Однак, є й невеликий мінус - якщо в минулому році за програму уряду проголосувало більше трьох сотень депутатів, то сьогодні – 235. Це означає, що кількість прихильників уряду суттєво зменшилася і залишається майже на критичному рівні. Це особливо важливо у контексті конституційних змін, адже після їх внесення, саме депутати обиратимуть прем`єра та всіх міністрів.

XS
SM
MD
LG