Спеціальні потреби

Європарламент, Комiтет захисту журналiстiв занепоєнi станом свободи слова в Українi. - 2004-03-15


Київ – 12 березня. Уже понад тиждень Україна перебуває під завалами заяв та звернень від цiлої нихка країн та міжнародних структур. Своє обурення станом свободи слова двічі висловлював держдепартамент США. До критикiв приєдналися також уряд Великобританії та міжнародні журналістські i правозахисні організації. 11 березня свою резолюцію щодо України схвалив і Європарламент. Її підтримали 59 депутатів, проти голосували - двоє. Парламентарі закликали українську владу поважати свободу слова і постійно вживати ефективних заходів для попередження та покарання випадків втручання у діяльність незалежних ЗМІ. Крім того серед пунктів резолюції є й вимога офіційно підтвердити зобов’язання проводити вибори президента у якомога прозоріший спосіб.

Європарламент також висловив свою схвильованість стосовно нещодавнього закриття газети "Сільські Вісті", "заглушування" мовлення Радіо Свобода та кампанії проти "П’ятого каналу". У поле зору депутатів потрапили також загибель українського журналіста Георгія Чечика та останні заяви генерала Кравченка про шпигування за українськими і іноземними політиками.

Депутати Європарламенту висловилися за відправку до України спостерігачів за виборами. Окрім того, парламентарії закликали Київ покращити умови утримання в'язнів і заарештованих та боротися з нелегальною торгівлею людськими органами.

Крім резолюції Європарламенту в українських ЗМІ 12 березня був поширений і відкритий лист Комітету захисту журналістів до президента України Леоніда Кучми. У ньому зокрема піднімалась проблема мовлення радіостанції “Континент”. Звертаючись до президента, Комітет наголосив, що обмеження доступу опозиції до засобів масової інформації та обмеження кількості джерел інформації українськiй аудиторії напередодні президентських виборів є порушенням свободи слова та наявним актом цензури. “Оскільки громадяни готуються голосувати на виборах, їм потрібен якомога ширший доступ до новин, які дозволять їм зробити свідомий вибір щодо майбутнього їх країни”, йдеться у листі. Комітет захисту журналістів наполегливо рекомендує Леоніду Кучмі зробити усе можливе, щоб дозволити радіо “Континент” знову розпочати мовлення, як своїх програм, так і програм Радіо Свобода.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG