Спеціальні потреби

В Українi вiдзначали 8 березня - 2004-03-09


Київ - 8 березня. В Україні сьогоднi вiдзначали 8 березня. Хоч цей день і зветься Міжнародним днем солідарності жінок в боротьбі за свої права, проте з цього свята, за всiма ознаками, давно вивітрився всякий ідеологічний зміст, і 8 березня в Україні відзначають просто як день жінок – матерів, дружин, коханих. Два останніх дні у Київ нарешті прийшла весна. 8 березня, вихідний, і чи не в кожної жінки на вулиці був букет квітів у руках. Чоловіки, які мусять в цей день обдарувати своїх мам, дочок, сестер, коханих, колег по роботі і просто знайомих увагою, часом нарікають. Як сказав один киянин, це «чорний день в чоловічому календарі».

Пролетарське походження свята – так само предмет для жартів. Сьогодні, як і колись за радянських часів, 8 березня відзначають радше як прихід весни; за це й люблять.

Як висловилися з приводу свята деякi киянки:

«Люблю, тому що наступає весна, вже якась радість на душі, природа розквітає…».

«Сьогодні у мене не дуже святковий настрій, але люблю, тому що бачите – квіти кругом, сонце кругом».

«Звичайно, люблю, бо це жіноче свято, завжди приємно, коли тебе вітають, ти вітаєш, тобі дарують квіти, ти даруєш мамі, бабусі, друзям, подружкам».

Інші кажуть, що це звичайний день, а свято - штучне, вигадане:

«Зараз вважаємо свято весни, але радянське воно і є радянське».

«Образливе свято. Або тебе люблять протягом усього року, ну або не люблять. І тоді 8 березня тільки підкреслює це».

Ще інші кажуть, що й хотіли б бодай у цей день відчути себе жінкою, але матеріальні нестатки не дають:

«Я люблю 8 березня дуже. Тільки зараз таке життя в нашій країні… Дуже важко, я вам хочу сказати одне: що так як відчути себе жінкою, в мене є сила, здоров`я, енергія, но я цього не відчуваю, того що матеріальна сторона це дуже велике значення і просто другий раз даже заплакать хочеться».

8 березня - четверте найулюбленіше свято українців, - засвідчує моніторинг громадської думки, щойно проведений Українським інститутом соціальних досліджень. Головним святом для громадян України залишається Новий рік; на другому і третьому місцях – релігійні свята Великдень та Різдво. 8 березня назвали своїм найулюбленішим 7% опитаних, причому жінки більшою мірою, ніж чоловіки, орієнтовані на святкування цього дня, і більше є жінок, які сподіваються в цей день отримати подарунки, ніж чоловіків, які збираються давати подарунки. З віком для опитаних зростає значущість таких свят, як Великдень, Різдво та День Перемоги; тим часом, чим молодші респонденти, тим більшу перевагу вони віддають дню Святого Валентина. День Незалежності головним для себе святом назвали найменше опитаних - лише нуль цілих п`ять десятих відсотка.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG